Hamilton: Tak właśnie powinny wyglądać wyścigi samochodowe

Lewis Hamilton przyznał po Grand Prix Japonii, że piąta pozycja, jaką uzyskał na mecie było maksimum w deszczowych warunkach. Brytyjczyk walczył o czwartą lokatę z Estebanem Oconem, ale zabrakło mu tempa do wyprzedzenia Francuza.

Hamilton podobnie jak większość kierowców powiedział, że jazda w deszczowych warunkach przysparzała nieco kłopotów, ale jego zdaniem tak właśnie powinna wyglądać rywalizacja na najwyższym poziomie: „Kiedy zaczęliśmy się ścigać to, świetnie się bawiłem. Było ciężko w tych warunkach i ciężko z widocznością, ale tak właśnie powinny wyglądać wyścigi samochodowe - prawdziwe wyzwanie dla nas wszystkich” – powiedział kierowca Mercedsa. „Szkoda, że ​​nie byliśmy w stanie pojechać dłużej i zrobić więcej okrążeń dla fanów, którzy tak cierpliwie czekali, ale ścigaliśmy się z czasem i zaczynaliśmy tracić światło”.

Przez pewną część wyścigu Hamilton walczył o czwarte miejsce z Estebanem Oconem, ale kierowca Alpine skutecznie odpierał ataki Brytyjczyka i dojechał do mety jedną pozycję za podium: „Jeśli chodzi o mój wyścig, to próbowałem wszystkiego, co mogłem przeciwko Estebanowi, ale jak widzieliśmy już [w kwalifikacjach], byliśmy po prostu zbyt wolni na prostych. Gdy tylko wyjeżdżałem z cienia aerodynamicznego, to był w stanie się ode mnie oderwać, a ja po prostu nie mogłem przejechać obok niego, mimo że mieliśmy dużą przewagę tempa”.

„Próbowałem każdej linii przejazdu i zbliżałem się do niego, ale jechał bardzo dobrze i nie popełnił żadnych błędów, więc to było maksimum, jakie mogliśmy zrobić. Teraz musimy wyciągnąć wnioski z tych dwóch wyścigów, aby zmaksymalizować liczbę punktów, które możemy zdobyć w ostatnich czterech wyścigach”.

„Na koniec gratulacje dla Maxa – wykonał dokładnie to, co musiał zrobić, aby zdobyć swój drugi tytuł. Wiemy, jakie mamy problemy z naszym samochodem i wierzę, że mamy zespół, który wróci silniejszy w przyszłym sezonie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedes AMG F1

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze