Hamilton: Równie dobrze mogłoby nie być limitów

Naruszenie przepisów i przekroczenie limitu budżetowego Formuły 1 przez zespół Red Bulla pozostaje gorącym tematem w padoku mistrzostw świata. Wszyscy rywale stanowczo opowiadają się za potrzebą surowej kary dla zespołu Maxa Verstappena.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA opublikowała w ubiegłym tygodniu raport informujący o niewielkim przekroczeniu budżetu przed Red Bulla, lecz od tamtej pory temat nie zaszedł do przodu. Federacja zaproponowała co prawda karę, lecz jej zaakceptowanie będzie wiązało się z przyznaniem do winy – zespół tymczasem utrzymuje, że zmieścił się w ubiegłorocznym limicie budżetowym.

Choć wielu rywali – przede wszystkim szefów konkurencyjnych zespołów – w bardzo zdecydowany sposób wyraziło swoje oczekiwania co do wymiaru kary, drugi w minionym sezonie Lewis Hamilton daje kredyt zaufania FIA i jej prezydentowi Hohammedowi Ben Sulayemowi.

„Jak powiedziałem w przeszłości, to kwestia uczciwości…” – powiedział kierowca Mercedesa-AMG. „Wierzę, że Hohammed i jego zespół podejmą właściwe decyzje. Muszę im wierzyć i oczywiście chcę im zaufać. Poza tym skupiam się jedynie na wykonywaniu jak najlepszej roboty ze swojej strony. Cokolwiek oni zrobili, już jest dokonane”.

Hamilton jest jednak przekonany co do tego, że sport powinien bronić swoich zasad i je egzekwować. 7-krotny mistrz świata obawia się tego, że wypracowane w bólach ograniczenia budżetów mogą szybko zniknąć, jeśli wymiar kary będzie zachęcać do przewinień: „Myślę, że sport musi coś zrobić w tym temacie na przyszłość, bo jeśli będą zbyt pobłażliwi, to wszystkie zespoły będą przekraczać budżet i wydawać miliony więcej, by potem jedynie dostać po łapach. To oczywiście nie będzie dobre dla sportu i równie dobrze mogłoby nie być limitów w przyszłości. Tyle mam do powiedzenia”.

Brytyjczyk dał jednak do zrozumienia, że nie oczekuje zmiany wyników sezonu 2021, a zamiast tego chce zdobyć kolejny tytuł w przyszłości.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze