Vasseur: Naszym kierowcom nie brakuje motywacji

Szef Ferrari Frederic Vasseur powiedział, że mimo braku wyników na torze, kierowcom Ferrari nie brakuje motywacji do ścigania. Francuz rozumie jednak w pełni, że nie są oni szczęśliwi z osiąganych rezultatów.

Ferrari do sezonu 2023 podchodziło z wielkimi nadziejami i oczekiwaniami. Rzeczywistość jednak okazała się zupełnie inna. Po trzech Grand Prix na koncie włoskiego zespołu widnieje zaledwie 26. punktów, co jest najgorszym rozpoczęciem sezonu od 14 lat. Biorąc pod uwagę fakt, że start ubiegłorocznej kampanii był rewelacyjny, gdzie w analogicznym momencie sezonu Scuderia odniosła dwa zwycięstwa, obecna sytuacja wydaje się być dramatyczna.

Ubiegłoroczni liderzy wyglądają teraz na czwartą siłę stawki, co zaczyna podnosić głosy o tym, czy Charles Leclerc i Carlos Sainz Jr mają wystarczająco dużo motywacji, aby popchnąć zespół do przodu i rywalizować na szczycie swoich możliwości w SF-23. Frederic Vasseur uważa jednak, że profesjonalizm jego kierowców na pozwala nawet myśleć o czymś takim: „Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości co do motywacji Charlesa” – powiedział szef Ferrari. „Z pewnością początek sezonu nie jest idealny. Mieliśmy DNF w Bahrajnie, potem karę w Dżudzie i DNF w Melbourne – to wcale nie był nasz plan”.

„Ale motywacja wciąż jest. Wiesz, że mam dobre relacje z Charlesem i to nie wpłynie na nastrój. Kiedy podskakujesz do Charlesa, Carlosa lub innych kierowców w zagrodzie telewizyjnej 30 sekund po wyścigu, na pewno nie mogą być szczęśliwi i byłbym bardzo sfrustrowany, gdyby byli zrelaksowani i zadowoleni z sytuacji. Najważniejszą [rzeczą] dla mnie jest utrzymanie motywacji wszystkich, naciskanie w tym samym kierunku, a oni [kierowcy] wspierają zespół. Motywacja nie jest w ogóle problemem”.

Vasseur odrzucił sugestie dotyczące niskiego morale w zespole i ingerencji ze strony prezesa Ferrari, Johna Elkanna i dyrektora generalnego Benedetto Vigny. Franzuc  zaznaczył, że jego relacje z wymienioną dwójką pozostają na wysokim poziomie: „Po prostu nastrój w zespole jest niesamowicie dobry, biorąc pod uwagę poziom wyników, który mamy. Myślę, że wszyscy są bardzo zmotywowani, bardzo skoncentrowani, a kierowcy bardzo nas wspierają. Nastroje w zespole są więcej niż dobre”.

„Jeśli pytanie dotyczyło relacji z Johnem lub Benedetto, zaufaj mi, że również są bardzo pozytywne. Na pewno nie mamy wyników, których oczekujemy, ale wszyscy pracujemy razem, aby poprawić sytuację”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze