Sainz o dołączeniu do Audi: Chcę zostać w Ferrari na wiele lat

Carlos Sainz Jr zdementował doniesienia, które od dłuższego czasu krążą w przestrzeni publicznej, jakoby miał w sezonie 2026 dołączyć do zespołu Audi. Hiszpan podkreślił, że jego celem jest jazda dla Ferrari.

Pierwsze informacje o tym, że kierowca zespołu z Maranello jest na celowniku Audi pojawiły się w październiku ubiegłego roku, gdzie szef programu Audi w Formule 1 Adam Baker, przyznał, iż jest zainteresowany współpracą z Madrytczykiem od sezonu 2026. Od tego czasu temat nieco przycichł, ale ostatnio pojawiły się kolejne doniesienia.

Biorąc pod uwagę fakt, że obecna forma Ferrari, a przede wszystkim modelu SF-23 nie jest (delikatnie mówiąc) na najwyższym poziomie, to w przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, które ponownie sugerowały o możliwości związania się Hiszpana z Audi. Przy okazji imprezy marketingowej marki Estrella Galicia, która jest indywidualnym sponsorem Madrytczyka, Sainz postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości: „Moim zamiarem jest pozostanie w Ferrari na wiele lat. Czuję się tu dobrze i żyję tym marzeniem” – zaznaczył. „Nawet nie rozumiem, jak oni [media] rozmawiają o tym, co może się wydarzyć w 2026 roku, kiedy wciąż nie mam kontraktu na 2025 rok. Denerwuje mnie, że wychodzą takie wymyślone i niepotwierdzone plotki. Nikt nigdy nie pójdzie do tego dziennikarza i nie zapyta, dlaczego napisał kłamstwo”.

Kontrakt Sainza z Ferrari obowiązuje do końca sezonu 2024 F1, natomiast przed Grand Prix Azerbejdżanu, czwartą rundą sezonu, Hiszpan zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców z 20 punktami na koncie.

Źródło: elespanol.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze