Stella: Austria punktem kulminacyjnym w procesie rozwoju McLarena

McLaren podczas Grand Prix Austrii zaprezentuje pierwszą z trzech części pakietu ulepszeń, który ma być szansą dla stajni z Woking na poprawę swojej kiepskiej sytuacji w tegorocznych mistrzostwach.

To już drugi rok z rzędu, od kiedy Brytyjczycy mierzą się z trudnym początkiem sezonu. Po nieudanym wejściu w nowe przepisy techniczne oraz ogłoszeniu w trakcie przerwy zimowej, iż zespół nie osiągnął swoich przewidywanych celów, Lando Norris i Oscar Piastri zdobyli wspólnie jedynie 17 punktów w dotychczas rozegranych wyścigach, a McLaren zajmuje obecnie szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów kampanii 2023.

MCL60 otrzymał pierwsze solidne modyfikacje na Grand Prix Azerbejdżanu. Kolejne planowane są na trzy kolejne rundy, począwszy od wizyty na Red Bull Ringu.

„Austria to obiekt, na którym dobrze sobie radziliśmy w przeszłości. [Tor liczy sobie] sześć, siedem zakrętów, [z czego] cztery z nich są szybkie, na których powinniśmy być konkurencyjni” – powiedział Andrea Stella, zapowiadając tym samym drugi weekend ze sprintem w obecnym kalendarzu.

„Jest więc to, jak już mówiłem od jakiegoś czasu, nasz pierwszy etap do wprowadzenia [kolejnych] ulepszeń. Myślę, że to może być ważniejsze od tego, w jakim stopniu ten tor odpowiada charakterystyce samochodu”.

„Ostatecznie jest to dla nas kamień milowy pod względem możliwości odwrócenia sezonu [na swoją korzyść], nie tylko dzięki temu, co przywieziemy do Austrii, ale także w związku z tym, co wprowadzimy na kolejne wyścigi. Nie będziemy skupiać się wtedy na cechach toru, ale na samym bolidzie, więc jeśli tylko dostaniemy jedną sesję [przed kwalifikacjami], będziemy w stanie zweryfikować [dane], a następnie zyskać na konkurencyjności” – dodał.

Zapytany o to, jak duża część modyfikacji zostanie wdrożona w ten weekend, Włoch opisał świątynie Red Bulla jako najbardziej miarodajną i potwierdził podejście w formie „50%, 25% i 25%” dla rund w Spielbergu, Silverstone i Hungaroringu.

„Liczę na ten pakiet. Kiedy [finalnie] go wprowadzimy, powinniśmy zyskać kilka dziesiątych sekundy na okrążeniu” – zakończył Stella.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze