Perez: Walka z Carlosem była przyjemnością

Sergio Perez zaprezentował się z bardzo dobrej strony w wyścigu o Grand Prix Austrii. Kierowca Red Bulla po starcie z 15. pozycji dojechał do mety wyścigu na trzecim miejscu, a ozdobą jego występu był pojedynek z Carlosem Sainzem Jr.

W trakcie weekendu na Red Bull Ring Meksykanin miał pewne problemy zdrowotne, przez co początkowo nie czuł się zbyt komfortowo w samochodzie. W piątek podczas kwalifikacji do wyścigu Checo nie awansował nawet do Q3, co było nie małą niespodzianką, ale dalsza część rywalizacji w Austrii była dla niego zdecydowanie lepsza.

Perez w sobotnim Sprincie F1 zajął drugie miejsce, a trzecią lokatę zdobył w niedzielę: „To był naprawdę dobry wyścig. Myślę, że mieliśmy tempo w ten weekend”  - podsumował po wyścigu. „Pokazaliśmy to w sprincie i pokazaliśmy to dzisiaj [w niedzielę]. To był dobry powrót [po starcie z 15. pola] i czułem się już naprawdę komfortowo w samochodzie, to było naprawdę wyjątkowe”.

Kibice przed telewizorami i na torze z pewno zapamiętają z dziesiątej rundy sezonu 2023 fantastyczny pojedynek Pereza z Sainzem, którzy przez kilka okrążeń rywalizowali bok w bok, szczególnie w drugim sektorze Red Bull Ring: „Myślę, że wszyscy ścigaliśmy się dość ostro i zawsze miło jest walczyć z kierowcami takimi jak Carlos”.

„Mieliśmy kilka trudnych wyścigów, więc miło było wrócić i mieć to tempo i formę. Nadal jednak nie jestem na 100% sprawny fizycznie, więc teraz muszę patrzeć w przyszłość i zregenerować się przed Silverstone”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze