Albon: Nie robiliśmy w treningu niczego specjalnego

Alexander Albon stwierdził, że Williams był zaskoczony swoim tempem podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

Albon zakończył piątkowe treningi na torze Silverstone na trzecim miejscu, co jest nieoczekiwanym rezultatem ekipy, która w tym sezonie uzbierała tylko 7 punktów, a zazwyczaj plasuje się w drugiej dziesiątce stawki. Dobrą formę zespołu potwierdził także drugi z kierowców, Logan Sargeant, który w FP2 odnotował piąty rezultat. Mimo że tempo stajni z Grove jest naprawdę obiecujące, Albon podkreślił, że jazda za kierownicą nie sprawia mu zbyt wielkiej przyjemności.

„Skłamałbym, gdybym powiedział, że to nic zaskakującego” – powiedział Taj. „Oczywiście nie robiliśmy niczego specjalnego. To dziwne, ponieważ nie mówiąc pesymistycznie, nie czujemy się zbyt dobrze na torze, ale wygląda na to, że inni mają jeszcze gorzej”.

„Uważam, że wiatr naprawdę utrudniał sprawę i bardzo wpływał na balans samochodu. Wydaje się jednak, że radzimy sobie z tym znacznie lepiej niż inni. Mamy także pakiet poprawek, który okazał się nieco lepszy na szybkich zakrętach niż na wolnych. Austria była raczej torem o niskich prędkościach, być może to częściowo przez to”.

W ten weekend Williams świętuje 800. wyścig w Formule 1 i jeździ ze zmienionymi barwami, aby uczcić swój kamień milowy.

Choć piątek na Silverstone był naprawdę bardzo dobry w wykonaniu zespołu, Albon zapewnił, żeby za bardzo nie sugerować się czasami z treningów.

„Jest to pewna niewiadoma. Nasze tempo na długich przebiegach było również dobre na twardych oponach. Musimy zachować zdrowy rozsądek i skupić się na sobie. To trochę dziwne, gdy kończysz okrążenie i widzisz siebie w pierwszej trójce. Trudno powiedzieć [jakie są pozytywy], ponieważ szczerze mówiąc, jeśli chodzi o balans, każdy zakręt jest na tym torze inny. Watr wieje w samochód w różny sposób, więc mówimy o bardzo niezbalansowanym bolidzie”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze