Verstappen: Miałem miały «inchident» w alei serwisowej

Max Verstappen przyznał po zdobyciu pierwszego pola startowego do wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii, że był zaskoczony tym, jak zobaczył obok siebie obu kierowców McLarena. Opowiedział również, co wydarzyło się w alei serwisowej, kiedy uszkodził, a w zasadzie to złamał, swoje przednie skrzydło.

Holender w kwalifikacjach na torze Silverstone ostatecznie nie dał szans obu kierowcom McLarena i po raz kolejny zdobył pierwsze pole startowe, choć jeszcze do ostatnich sekund prowizoryczne pole position należało do Lando Norrisa.

„Byłem zaskoczony widząc ich tutaj, ale to wspaniała sprawa dla McLarena. Jeżeli chodzi o mnie, to jestem bardzo szczęśliwy, że jestem na pole position” – powiedział Verstappen.

Zapytany o zmienne warunki kierowca Red Bulla przyznał, że „to były dość szalone kwalifikacje i było dość nerwowo, a w niektórych miejscach było bardzo mokro”. Jednak jak podkreślił Holender, podczas zmiennych warunków w Q1 oraz w Q2 nie musiał naciskać, ponieważ wiedział, że ma szybki samochód.

„Szczególnie w Q1 i w Q2 było kilka wilgotnych miejsc, więc trzeba było być ostrożnym. Oczywiście naciskać będąc blisko limitu, ale wiedząc, że mamy szybki samochód, nie musisz jechać na 100%. Myślę, że dlatego w Q3, gdy idziemy na całość, udało nam się odrobinę zyskać, ale mimo wszystko przewaga nie była zbyt duża. To był dla nas świetny dzień i już nie mogę się doczekać jutra”.

W czasie sesji doszło również do niefortunnego incydentu w alei serwisowej. Verstappen, wyjeżdżając ze swojego garażu, uderzył przednim skrzydłem w ścianę, powodując jego złamanie się i jak sam później przyznał „był to inchident” naśladując Charlesa Leclerca, który w latach młodzieńczej rywalizacji z Maxem tak właśnie nazwał incydent pomiędzy nim, a obecnie dwukrotnym mistrzem świata.

„Miałem miały inchident w alei serwisowej. Miałem podsterowność, kiedy skręciłem i samochód pojechał prosto”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze