Horner: Ricciardo nie stracił formy mimo przerwy

Szef Red Bulla Christian Horner pochwalił Daniela Ricciardo za odbyty test opon Pirelli na torze Silverstone we wtorek, kiedy tego samego dnia ogłoszono jego sensacyjny powrót do roli kierowcy etatowego wraz z AlphaTauri.

Ricciardo w ramach roli trzeciego kierowcy Red Bull Racing był w Silverstone, aby przejechać dzień testów opon. Według niektórych źródeł najlepszy czas Australijczyka pozwoliłby mu znaleźć się w pierwszym rzędzie do niedzielnego Grand Prix Wielkiej Brytanii, natomiast inne sugerowały, że byłoby to ósme pole startowe. W grę wchodzi jednak różnica warunków, temperatur, a także sam fakt, że testowane opony były inne od obecnie wykorzystywanych w trakcie wyścigowego weekendu.

Tego samego dnia najpierw gruchnęła plotka, że decyzja w sprawie powrotu Ricciardo do F1 już zapadła, a po południu sam Red Bull oraz AlphaTauri potwierdzili «wypożyczenie» Australijczyka do stajni z Faenzy, gdzie ze skutkiem natychmiastowy zastąpi Nycka de Vriesa.

Horner stwierdził, że Ricciardo podczas testu w Wielkiej Brytanii zaprezentował taką samą szybkość jak niegdyś i to mimo braku jazdy bolidem F1 przez wiele miesięcy.

„Wspaniale było zobaczyć, że Daniel nie stracił formy podczas przerwy od wyścigów i że postępy, które robił podczas sesji symulacyjnych, przekładają się na tor” – powiedział Horner. „Jego czasy podczas testów opon były niezwykle konkurencyjne. To była bardzo imponująca jazda i jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, co przyniesie reszta sezonu dla Daniela na wypożyczeniu w Scuderii AlphaTauri”.

Dla Ricciardo jest to swoisty powrót do Faenzy, gdzie startował w latach 2012-13 w barwach zespołu znanego wówczas jako Toro Rosso. Podobnie jak teraz, wtedy szefem stajni był Franz Tost, który jest przekonany co do umiejętności Australijczyka, jak również podziękował de Vriesowi za przejechanie tylko dziesięciu wyścigów sezonu.

„Bardzo się cieszę z powodu powrotu Daniela do zespołu” – stwierdził Tost. „Nie ma wątpliwości co do jego umiejętności jazdy, a ponadto zna już wielu z nas, więc jego integracja będzie łatwa i prosta. Zespół również wiele zyska na jego doświadczeniu, ponieważ jest on ośmiokrotnym zwycięzcą wyścigu Formuły 1. Chciałbym podziękować Nyckowi za jego cenny wkład w Scuderię AlphaTauri i życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze