Albon: Chciałem wejść do Q3, a mamy P6!

Alex Albon był więcej niż zadowolony z wyniku osiągniętego w sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix Włoch. Kierowca Williamsa przed weekendem żył nadzieją, że awans do Q3 będzie sukcesem, a tymczasem wynik był zdecydowanie lepszy.

Williams na szybkich torach, takich, jak Spa, Silverstone czy Monza radzi sobie świetnie. Nie inaczej było tym razem, gdzie Albon potwierdził wysoką dyspozycję modelu FW45. Lider ekipy z Grove był mile zaskoczony faktem, że plan przed weekendem zdołał osiągnąć z nawiązką: „Przyjechaliśmy na Monzę z nadzieją, że uda nam się dostać do Q3, a więc P6 jest świetne!” – powiedział Albon „Mamy świetny samochód, a szybsze samochody wyprzedzają nas pod względem tempa wyścigowego, więc w tym sensie jest w porządku. Jeśli uda nam się utrzymać pozycję w starciu z Astonami i McLarenami, będę całkiem szczęśliwy”.

Taj powiedział również, że od pierwszej sesji treningowej, aż po kwalifikacje szukał odpowiednich ustawień w samochodzie, więc sobotnia czasówka była wielką niewiadomą: „Samochód spisywał się dobrze i aż do kwalifikacji wprowadzaliśmy w nim zmiany w każdej sesji, ponieważ mieliśmy trochę trudności z jego dostrojeniem, ale potem wszystko się ułożyło. Wiedzieliśmy, że ten tor będzie nam odpowiadał, ale musimy wykorzystać takie weekendy, aby wywalczyć o jeszcze większą przewagę w klasyfikacji konstruktorów, zobaczmy, co możemy zrobić jutro”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze