Sainz: Wyścig był dla mnie za krótki

Carlos Sainz w Grand Prix Japonii podobnie jak Charles Leclerc utrzymał swoją pozycję wywalczoną w kwalifikacjach. Hiszpan uważa jednak, że mógł jednak powalczyć o wyższą pozycję, gdyby wyścig trwał kilka okrążeń więcej.

Kierowca Ferrari zaraz po starcie przesunął się na piątą pozycję, wyprzedzając Sergio Pereza. Madrytczyk, podsumowując niedzielną rywalizację na torze Suzuka, przyznał, że dysponował nawet lepszym tempem, niż odzwierciedla to końcowy wynik: „Myślę, że mieliśmy lepsze tempo, niż sugeruje to wynik” – powiedział Sainz. „Mieliśmy bardzo dobry start i od razu byliśmy szybcy. Podczas pierwszych dwóch przejazdów dobrze radziłem sobie z oponami i miałem dobre tempo, ale po drugim postoju Lewis (Hamilton) dogonił nas, co pogorszyło mój wyścig”.

„Próbowałem przedłużyć swój przejazd, aby na koniec mieć lepsze opony i dałem z siebie wszystko, aby szybko zmniejszyć przewagę (do Hamiltona). Niestety wyścig był dla mnie o kilka okrążeń za krótki i musieliśmy zadowolić się szóstym miejscem. Jak zawsze przeanalizujemy cały weekend, kiedy wrócimy do domu, aby sprawdzić, czy mogliśmy zrobić coś inaczej, ale z pozytywnej strony uważam, że tempo było na dobrym poziomie.  Teraz przegrupujemy się i naładujemy akumulatory przed wyjazdem do Kataru”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze