Verstappen: Po sprincie samochód stał się jeszcze lepszy

Max Verstappen powiedział, że zmiany ustawień jego bolidu wprowadzone po sprincie jeszcze bardziej pomogły, co pozwoliło bezproblemowo wywalczyć piąte pole position z rzędu w tym roku i kontynuując nieprzerwaną passę.

W czasówce na Shanghai International Circuit Verstappen oraz jego zespołowy kolega Sergio Pérez wywalczyli pierwszy rząd, a dodatkowo Holender miał ponad pół sekundy przewagi nad najbliższym rywalem z innego zespołu. Wcześniej Verstappen wygrał sprint po starcie z czwartego pola. Jak stwierdził, to właśnie 19 okrążeń w sprincie podsunęło mu kilka sugestii na poprawki w samochodzie, które są możliwe do wdrożenia, ponieważ między sprintem a kwalifikacjami do wyścigu znoszone są zasady parku zamkniętego.

„Po sprincie mieliśmy jeszcze kilka pomysłów i myślę, w kwalifikacjach bolid spisywał się jeszcze lepiej” – powiedział Verstappen. „Jestem więc zdecydowanie bardzo zadowolony z przebiegu całych kwalifikacji, samochód był naprawdę przyjemny w prowadzeniu. W Q3 ostatnie okrążenie było całkiem przyzwoite. Byłem też bardzo szczęśliwy, że mogłem jeździć tutaj na suchej nawierzchni, warunki były całkiem dobre, więc było dużo zabawy”.

Dodał on także, że przez całą sesję był w stanie odnajdować aspekty do poprawy.

„Myślę, że po sprincie, kiedy wracasz do niskiego poziomu paliwa [na kwalifikacje], potrzeba jednego okrążenia, aby znów poczuć się komfortowo. Poza tym za każdym razem zakładane są nowe opony, więc wiesz trochę, gdzie możesz znaleźć trochę więcej w każdym zakręcie, takie małe odniesienia. Jako że wczoraj trochę padało, mieliśmy dodatkowe komplety opon, więc można było trochę więcej poćwiczyć. Dlatego myślę, że za każdym razem – z wyjątkiem mojego pierwszego przejazdu w Q3 – jechaliśmy nieco szybciej. Ewolucja toru może nie była tutaj tak duża, ale nie ma problemu”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze