Sainz: Wkrótce podejmę decyzję

Carlos Sainz Jr powiedział, że w ostatnich tygodniach skontaktowały się z nim wszystkie zespoły, które jeszcze nie ustaliły swojego składu kierowców na przyszły sezon Formuły 1, a decyzja na temat tego, gdzie będzie startował w przyszłym roku, zapadnie niedługo.

Po tym, jak Ferrari zdecydowało się przedłużyć kontrakt Charlesa Leclerca, a także podpisało kontrakt z siedmiokrotnym mistrzem świata Lewisem Hamiltonem na 2025 rok, Sainz został bez fotela na przyszły rok. Hiszpan do tej pory w tym roku pojechał dobre wyścigi, a także sięgnął po dominujące zwycięstwo w Melbourne niedługo po operacji wyrostka. Mimo sporego zainteresowania, Sainz nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej swojej przyszłości, choć kilka zespołów zaczęło już kompletować składy na przyszły sezon.

Przed domowym Grand Prix Hiszpanii, które odbędzie się w ten weekend, Sainz był gościem hiszpańskiego programu telewizyjnego El Hormiguero, gdzie otwarcie opowiedział o swojej przyszłości. Przyznał, że jeszcze nie zdecydował, gdzie przejdzie, ale jednocześnie będzie chciał jak najszybciej dopiąć ten temat.

„Mam na stole opcje gotowe do podjęcia decyzji. Wkrótce ją podejmę, ponieważ chcę to załatwić i skupić się na pozostałej części sezonu z Ferrari” – powiedział Sainz. „Będzie czas, aby myśleć o przyszłym roku. W tym sezonie mam samochód, który nadal pozwala mi stawać na podium i wygrywać wyścigi. Chcę się na tym skupić”.

Zapytany o swoje możliwości na przyszłość, Sainz dodał: „Nie ma jednej opcji, jest ich kilka. Wszystkie zespoły, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z kierowcami na przyszły rok, zaoferowały mi umowę. Jeśli chcę, mogę jutro podpisać z każdym z nich, ale zamierzam trochę się z tym wstrzymać. Wkrótce podejmę decyzję i każda z tych ekip jest dla mnie opcją”.

Źródło: f1technical.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze