Pierwszy rząd dla Audi do inauguracji GTWC Europe

Dwie załogi Audi rozpoczną z pierwszej linii niedzielny 3-godzinny wyścig na torze Imola, rozpoczynający sezon 2022 GT World Challenge Europe. Z dobrej strony zaprezentował się również polski zespół JP Motorsport.

Dries Vanthoor, Kelvin van der Linde i Charles Weerts nie uplasowali się w pierwszej trójce żadnej z trzech 15-minutowych sesji kwalifikacyjnych, które zostały rozegrane niedzielnego poranka. Średnia z ich najlepszych wyników była jednak najlepsza z całej stawki i wyniosła 1:40,322. Załoga #32 od Team WRT wystartuje z pole position pomimo tego, że Weerts zakończył swój segment kwalifikacji poza torem i spowodował czerwoną flagę.

Wynik gorszy o 0,023 sekundy uzyskali Lucas Legeret, Patric Niederhauser i Christopher Mies w samochodzie #35 francuskiej ekipy Saintéloc. 0,049 sekundy do zdobywców pole position stracili Raffaele Marciello, Daniel Juncadella i Jules Gounon w najszybszym Mercedesie-AMG #88 zespołu Akkodis ASP. Drugi rząd uzupełnili Christopher Haase, Mattia Drudi i Luca Ghiotto w Audi #12 od Team WRT.

Polski zespół JP Motorsport wystawia w tym roku dwa McLareny 720 S GT3, w tym jeden dla w pełni profesjonalnej załogi Christian Klien/Vincent Abril/Dennis Lind. Zajęli oni piąte miejsce w kwalifikacjach. Druga ekipa, w składzie Patryk Krupiński/Maciej Błażek/Christopher Brück, wystartuje z 32. pozycji w klasyfikacji generalnej i jednocześnie 10. w Silver Cup.

Najlepszy czas kwalifikacji – 1:39,489 – wykręcił w ostatniej sesji Marvin Kirchöfer w McLarenie #38 zespołu Jota. Po dodaniu i uśrednieniu jego czasu ze zmiennikami Robem Bellem i Oliverem Wilkinsonem, wystarczyło to jedynie na 10. miejsce.

Z 15. pozycji wystartuje Audi #46 zespołu Team WRT, które Valentino Rossi dzieli z Fréderikiem Vervischem i Nico Müllerem. O ile Francuz w swoim segmencie wykręcił trzeci czas, a Szwajcar 10., były zawodnik MotoGP uplasował się dopiero na 37. pozycji, zaniżając średni wynik swojej załogi.

Trzygodzinny wyścig na torze Imola wystartuje o godzinie 15.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze