Marciello z pole position do Pucharu Świata GT

Raffaele Marciello wygrał wyścig kwalifikacyjny Pucharu Świata GT na ulicach Makau. Startujący ze szwajcarską licencją kierowca pokonał Maro Engela w swoim ostatnim weekendzie jako kierowca Mercedesa-AMG.

Najszybszy w kwalifikacjach Marciello utrzymał prowadzenie po starcie. Drugi początkowo był Edoardo Mortara, lecz już w zakręcie Mandarin Oriental objechał go Maro Engel. Za nimi, na czwarte miejsce przebił się Daniel Juncadella, wyprzedzając Laurensa Vanthoora. Kierowcę Porsche następnie wyprzedził Augusto Farfus, który na centymetry wcisnął się pomiędzy Belgiem, a barierą na dojeździe do zakrętu Lisboa. Vanthoora po chwili wyprzedzili także Daniel Serra i Sheldon van der Linde.

Spadek Vanthoora na ósmą lokatę to nie była jedyna zła wiadomość dla Porsche, które straciło dwa samochody na pierwszym okrążeniu. Najpierw w barierę uderzył Matteo Cairoli, a następnie swoje auto rozbił mistrz DTM Thomas Preining, doprowadzając do wyjazdu samochodu bezpieczeństwa.

Wyścig został wznowiony na piątym okrążeniu. Dwójka kierowców Mercedesa-AMG pozostała na czele, a dołączyć do nich próbował Daniel Juncadella. Hiszpan zaatakował Edoardo Mortarę na dojeździe do zakrętu Lisboa. Kierowca Audi nie pozostawił mu jednak miejsca i Juncadella otarł się o zewnętrzną bandę i spadł na dziewiątą lokatę.

Rywalizacja potrwała zaledwie dwa okrążenia zanim Adderly Fong rozbił się na wyjściu z zakrętu Mandarin Oriental, niszcząc swoje Audi oraz barierę energochłonną. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, którego po chwili zastąpiła czerwona flaga.

Kolejny restart nastąpił na dwa okrążenia do mety. Marciello wykorzystał go, żeby już na linii startu/mety odjechać od Engela na pół sekundy i utrzymywał bezpieczną przewagę do samego końca, zapewniając sobie pole position do niedzielnego wyścigu głównego.

Za Engelem, na trzecim miejscu finiszował Mortara, który nie mógł zagrozić dwójce Mercedesa-AMG. Najlepszym kierowcą BMW był Augusto Farfus, który przyjechał przed Sheldonem van der Linde – ten wyprzedził Daniela Serrę, gdy ten stracił kontrolę nad samochodem na wyjściu z Mandarin Oriental. Czołową dziesiątkę uzupełnili Laurens Vanthoor, Christopher Haase, Juncadella i Earl Bamber.

Wyścig o Puchar Świata GT zostanie rozegrany w niedzielę.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze