Marciello zdobywa Puchar Świata GT dla Mercedesa-AMG

Raffaele Marciello wygrał swój ostatni wyścig dla Mercedesa-AMG. Startujący ze szwajcarską licencją kierowca prowadził od startu do mety, pokonując Edoardo Mortarę i Augusto Farfusa.

Marciello, który wygrał ostatnią edycję Pucharu Świata GT w Makau, przystępował do głównego wyścigu z pole position i jeszcze przed pierwszym zakrętem objął prowadzenie przed Maro Engelem w innym Mercedesie-AMG. Za tą dwójką trzecią pozycję utrzymał Edoardo Mortara w Audi, z kolei Sheldon van der Linde i Daniel Serra wyprzedzili Augusto Farfusa, obejmując czwartą i piątą lokatę.

Po wyjściu na prowadzenie, Marciello nie oglądał się za siebie i odjechał od Engela na sekundę do czasu jedynego wyjazdu samochodu bezpieczeństwa – ten pojawił się na torze po tym, jak Weian Chen zaparkował swoje Ferrari w barierze z opon w zakręcie Lisboa.

Wyścig został wznowiony na siedem okrążeń do mety w najlepszy możliwy sposób dla Marciello – przyspieszył on jeszcze przed ostatnim zakrętem w czasie, gdy Engel napotkał na nagły problem ze swoim samochodem i nie mógł zwiększyć swojego tempa na koniec neutralizacji.

Rywale nie mogli wyprzedzić Engela przed linią startu/mety, co zapewniło Marciello ponad dwusekundową przewagę, którą utrzymał do samego końca. Na drugie miejsce wyszedł Mortara, a trzeci był van der Linde. Zamieszanie na restarcie wykorzystał Augusto Farfus, wyprzedzając Daniela Serrę w walce o czwarte miejsce.

Brazylijczyk na kolejnym okrążeniu awansował na trzecią lokatę, po tym jak van der Linde w drugim BMW zjechał do boksów, aby wymienić przebitą oponę.

Taka kolejność utrzymała się już do samego końca – Marciello odniósł pewne zwycięstwo, pokonując Mortarę i Farfusa. Serra finiszował na czwartej pozycji, przed Danielem Juncadellą, Laurensem Vanthoorem i Christopherem Haasem. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Alessio Picariello, Earl Bamber i Ye Hongli.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze