F1 Academy doczeka się własnego Drive to Survive. Premiera na Netflixie już w 2025 roku

Właściciele kobiecej serii wyścigowej F1 Academy ogłosili w piątek, że w przyszłym roku nastąpi premiera serialu dokumentalnego opowiadającego o przygodach zawodniczek w sezonie 2024.

Nowy dokument zostanie wyprodukowany przez hollywoodzką supergwiazdę Reese Witherspoon za pośrednictwem jej firmy produkcyjnej Hello Sunshine i dostępny na platformie Netflix.

„Założyliśmy Hello Sunshine, aby zmienić narrację dla kobiet, a Susie Wolff i F1 Academy właśnie to robią, tworząc nowe możliwości w ekscytującym świecie sportów motorowych” – powiedziała Witherspoon. „Ponieważ ci dynamiczni i nieustraszeni kierowcy przełamują bariery za kierownicą, cieszymy się, że możemy współpracować z Netflix, aby opowiedzieć historie tych wielkich liderek. Wiemy, że kiedy stawiamy kobiety w centrum uwagi, ludzie przychodzą je oglądać”.

Seria F1 Academy otrzymała pełne wsparcie Formuły 1 na sezon 2024 w swoim drugim roku działalności. Zawodniczki ścigają się w siedmiu rundach, które wszystkie towarzyszą F1 na wybranych torach. Ponadto stworzone ekipy są wspierane przez oficjalne zespoły Formuły 1. Oprócz tego, seria utworzyła dodatkowe pięć miejsc w stawce dla różnych partnerstw handlowych.

Między innymi dzięki temu światowa marka kosmetyków Charlotte Tilbury po raz pierwszy wkroczyła do świata sportów motorowych, wspierając Lolę Lovinfosse, a firmy takie jak Puma, Tommy Hilfiger i American Express wspierają odpowiednio Aurelię Nobels, Nereę Martí i Jess Edgar.

Dodatkowo w tym roku serię można oglądać na żywo na wielu platformach. Jest obecna w 160 terytoriach i jest transmitowana na platformach X oraz YouTube, a także w F1TV.

Celem F1 Academy jest wprowadzenie zawodniczek do świata wyścigów z cyklu Grand Prix, a udokumentowanie serii za pomocą serialu Netflixowego ma dodatkowo powiększyć zainteresowanie i przybliżyć się do realizacji postawionych założeń.

„Chcemy być paliwem rakietowym, które wpływa na udział kobiet w naszym sporcie, zarówno na torze, jak i poza nim” – powiedział Wolff. „Globalna premiera serialu dokumentalnego F1 Academy w serwisie Netflix to nie tylko ogromny krok naprzód, jeśli chodzi o widoczność naszej misji, ale także wyraźne oświadczenie o rozmachu i zapotrzebowaniu na sport kobiet”.

„Chcemy inspirować i wzmacniać kolejne pokolenie młodych kobiet, a Netflix otworzy F1 Academy dla globalnej publiczności obecnych i przyszłych fanów”.

Druga runda F1 Academy jest rozgrywana właśnie w Miami. W dwóch rozegranych sesjach treningowych na czele znalazły się wspierana przez Mercedesa Doriane Pin, a także Abbi Pulling mająca wsparcie ze strony Alpine. 

Kwalifikacje rozpoczną się w sobotę o godzinie 16:25. Pierwszy wyścig odbędzie się w sobotę o 20:05, natomiast rundę w Miami zakończy drugi wyścig w niedzielę o 19:05 czasu polskiego.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze