Bottas wystartuje w przyszłorocznym Race of Champions

Valtteri Bottas weźmie udział w powracającym na początku przyszłego roku wydarzeniu Race of Champions.

Race of Champions po raz ostatni zostało zorganizowane w styczniu 2019 roku w Meksyku, zaś kolejne dwie edycje nie odbyły się na skutek pandemii. RoC powróci w przyszłym roku na śnieżno-lodowy tor, który zostanie zbudowany w Pite Havsbad w Szwecji na zamarzniętym Morzu Bałtyckim. Impreza odbędzie się w dniach 5-6 lutego. Na sobotę zaplanowano Nations Cup, w którym kierowcy bronią narodowych barw, a w niedzielę zostanie wyłoniony mistrz wśród mistrzów – Champion of Champions.

Bottas, który odejdzie z Mercedesa i w przyszłym roku dołączy do Alfy Romeo na miejsce Kimiego Räikkönena, to pierwszy kierowca z obecnej stawki Formuły 1 z potwierdzeniem wzięcia udziału w RoC.

„Naprawdę nie mogę się doczekać, aby w końcu wystartować w Race Of Champions po wielu latach oglądania tego wydarzenia w telewizji” – powiedział Bottas. „Fakt, że tegoroczna impreza odbędzie się na śniegu i lodzie, czyni ją jeszcze ciekawszą”.

„Kilka razy startowałem w Rajdzie Arktycznym, więc mam nadzieję, że doświadczenie pomoże, ponieważ naszym celem będzie pokonanie silnej konkurencji, a zwłaszcza naszych nordyckich sąsiadów ze Szwecji i Norwegii, aby dodać do wielu zwycięstw Finlandii zarówno w indywidualnym ROC, jak i ROC Nations Cup”.

Oprócz Bottasa swój udział potwierdzili między innymi Sébastien Loeb, Tom Kristensen oraz Johan Kristoffersson.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league