Pojedynek na Monzy: finał globalnych e-sportowych mistrzostw Porsche

Odliczanie dobiega końca: w sobotę na cyfrowej wersji pętli Grand Prix na Monzy wystartuje ostatnia w tym sezonie runda pucharu Porsche TAG Heuer Esports Supercup (PESC). Dla Joshuy Rogersa z Australii występ na włoskim torze może zakończyć się ostatecznym sukcesem – zawodnik ekipy Virtual Racing School ma największe szanse na zdobycie oficjalnej korony mistrzowskiej za kierownicą swojego wirtualnego Porsche 911 GT3.

Byłby to drugi tytuł 21-latka w globalnych e-sportowych mistrzostwach rozgrywanych na platformie symulacyjnej iRacing; pierwszy raz Rogers triumfował w PESC w 2019 r. Napięcia i tak nie zabraknie: na liczącym 5793 m długości słynnym torze do zgarnięcia będzie 85 punktów, a pięciu kierowców powalczy o wicemistrzostwo. Oprócz Mitchella deJonga (USA, 407 punktów), kolegi Joshuy Rogersa z zespołu, oraz obrońcy tytułu mistrza Sebastiana Joba (Red Bull Racing Esports/Wielka Brytania, 395 punktów) szanse mają tu Brytyjczyk Kevin Ellis Jr. (Rahal Letterman Lanigan Esports, 349 punktów), Dayne Warren z Australii (LEGO Technic Esports Team, 346 punktów) oraz trzeci kierowca Virtual Racing School, Charlie Collins (Wielka Brytania, 342 punkty).

Jeszcze większe emocje przed finałową rundą PESC na Monzy wzbudza walka o gwarantowane miejsca w sezonie 2022. Zakwalifikowanie się do pierwszej dwudziestki w generalnej klasyfikacji pucharu automatycznie zapewnia uczestnikom przepustkę do startu w kolejnej edycji mistrzostw. Pozostałe pozycje zostaną przydzielone w kwalifikacjach.

Na Monzy kierowcy symulatorów PESC zmierzą się w sprincie na dystansie siedmiu okrążeń (start w sobotę o 21:17), a po nim przystąpią do wyścigu głównego na dwukrotnie dłuższym dystansie (od 21:45).  Wcześniej swoje umiejętności ponownie zaprezentują twórcy treści ze świata e-sportu – zmierzą się w wyścigach All-Stars za kierownicą wirtualnych Porsche 911 GT3 Cup.

Pokaz Mistrzów Porsche w Porsche Experience Center Hockenheimring

Porsche towarzyszy wielkiemu finałowi wirtualnego pucharu – z tej okazji w Porsche Experience Center na torze Hockenheimring odbędzie się specjalny Pokaz Mistrzów. Właśnie stamtąd relacje na żywo będzie prowadził ceniony komentator e-sportu Matthew Trivett, znany pod pseudonimem Sadokist. W dwóch wyścigach All-Stars, odbywających się w ramach supportu przed Porsche TAG Heuer Esports Supercup, wezmą udział twórca treści Dan Suzuki (Dan_Sosoulski) oraz Ayhancan Güven (Coanda Simsport) – obaj będą w tym czasie w Hockenheim. Oprócz startów w „prawdziwym” Porsche Mobil 1 Supercup Ayhancan Güven, Junior Porsche, zakwalifikował się do tegorocznej edycji Porsche TAG Heuer Esports Supercup, a teraz gościnnie weźmie udział w ostatniej rundzie pucharu.

Harmonogram (wszystkie godziny – CEST)

Sobota, 24 kwietnia
19:35-19:45: kwalifikacje All-Stars
19:45-20:07: wyścig sprinterski All-Stars
20:07-20:12: rozgrzewka All-Stars
20:12-20:37: wyścig główny All-Stars
20:40-21:02: pokaz w przerwie
20:45-21:03: trening PESC
21:03-21:17: kwalifikacje PESC
21:17-21:35: wyścig sprinterski PESC
21:35-21:45: rozgrzewka PESC
21:45-22:15: wyścig główny PESC

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1