Trzecia runda mistrzostw Polski digital motorsport z emocjami na legendarnym torze Le Mans

Trzecia z sześciu rund sezonu Porsche Esports Sprint Challenge Poland odbyła się na sławnym z długodystansowych wyścigów Circuit de la Sarthe. Długie proste i mnóstwo okazji do wyprzedzania zapowiadało pełną akcji walkę o czołowe lokaty. Na przestrzeni całej rundy problemy dotknęły również faworytów do walki o tytuł mistrza Polski.

Kwalifikacje do trzeciej rundy PESCP zdominował aktualny mistrz Polski – Dominik Blajer. Kierowca DV1 Triton Racing zdobył pole position z przewagą ponad 0,3 sekundy. Mimo to wyścig zapowiadał się niezwykle ciekawie, ponieważ pierwszy rząd uzupełnił Mateusz Łuczak z Carbon Simsport, który jest największym rywalem Dominika w walce o najwyższe honory. Co ciekawe Michał Rak i Piotr Jagodziński z DV1 Triton Racing Legend byli zaledwie 0,005 i 0,016 sek za Mateuszem, co zapowiadało ekscytującą walkę i miejsca na podium.

Na starcie pierwszego wyścigu Dominik Blajer nie popisał się czasem reakcji i został wyprzedzony przez Łuczaka oraz Jagodzińskiego. Bardzo dobre okrążenie na swoje konto zapisał Jakub Maciejewski z Carbon Simsport, który mimo najmniejszego doświadczenia w stawce awansował aż o trzy lokaty i zagościł w pierwszej piątce wyścigu. Tuż za podium czyhał Maciej Młynek z RLR Abruzzi Esports. Kłopotów nie ustrzegło się wielu kierowców w dalszej części stawki i aż czterech z nich musiało zakończyć rywalizację na pierwszym okrążeniu. Byli to: Miłosz Węgrecki z Carbon Simsport, Jerzy Glac z DV1 Triton Racing, Jakub Wyderka z RLR Abruzzi Esports oraz Mateusz Drozda. Do nieudanych tę rundę na pewno zaliczy Marcin Skrzypczak, który w wyniku wypadku został sklasyfikowany na P19. Na czele stawki wyścig upłynął pod znakiem współpracy zespołowej kierowców DV1 Triton Racing, którym mimo to nie udało się pokonać Łuczaka i to właśnie kierowca Carbon Simsport odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Na drugim miejscu ostatecznie zameldował się Blajer, a tuż za nim Jagodziński. Dziesiąte miejsce, a więc też pole position do drugiego wyścigu zdobył kierowca niezależny – Michał Rak, który w drugim wyścigu na pewno celował w lepsze wykorzystanie dobrej pozycji startowej.

Gwiazdą drugiego wyścigu okazał się Mateusz Nogaj z Evolve Racing, który po starcie z szóstego pola objął prowadzenie i nie oddał go aż do mety, wygrywając wyścig z 4-sekundową przewagą. Drugą rundę z rzędu w opałach był Mateusz Łuczak, który po wypadku na pierwszym okrążeniu spadł na koniec stawki. Początkowo wydawało się, że Dominik Blajer będzie w stanie zagrozić nowym liderom wyścigu, jednak niefortunny kontakt z rywalem znacząco uszkodził jego Porsche 911 RSR, przez co dołączył on do Łuczaka, wypadając poza pierwszą piętnastkę. Mimo straty prowadzenia, Michał Rak pojechał solidny wyścig i wjechał na metę na drugim miejscu. Podium uzupełnił Piotr Burzała z Carbon Simsport, tuż przed Piotrem Jagodzińskim. Najwięcej punktów w całej rundzie zdobył wygrany drugiego wyścigu – Mateusz Nogaj. Drugie miejsce zajął Piotr Jagodziński, a trzecie Maciej Młynek, który teraz traci jedynie 13 punktów do lidera mistrzostw, którym nadal pozostaje Dominik Blajer z 7-punktową przewagą nad Mateuszem Łuczakiem.

Przed zawodnikami jeszcze trzy rundy tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie jednak już dziś możemy powiedzieć, że wyklarowało się trzech faworytów do walki o mistrzostwo w drugiej połowie sezonu – Łuczak i Blajer prezentujący niesamowite tempo kwalifikacyjne, oraz niewystrzegający się błędów Maciej Młynek, który braki w kwalifikacjach nadrabia regularnością.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1