McLaren wejdzie do Extreme E

Brytyjski producent McLaren zapowiedział swoje wejście do elektrycznych wyścigów terenowych Extreme E. Marka będzie uczestniczyć w cyklu z własnym zespołem począwszy od sezonu 2022.

„Od chwili zaprezentowania Extreme E uważnie śledziliśmy ich postępy” – powiedział szef McLaren Racing Zak Brown. „Naszą uwagę od razu przykuł innowacyjny format tej platformy oraz środki, jakie nam daje w przyspieszaniu naszej przemiany prośrodowiskowej. Dzielimy te same priorytety, czyli redukcja śladu węglowego, zmniejszenie ilości śmieci, różnorodność i równouprawnienie. Jednocześnie Extreme E pozwala nam dotrzeć do nowej grupy docelowej i połączyć się z następną generacją fanów poprzez wiele kanałów oraz skupia przy sobie partnerów, z którymi dzielimy wizję”.

McLaren nie ma obecnie w swoim portfolio elektrycznego samochodu terenowego, lecz nie jest to wymóg do przystąpienia do Extreme E. Wszystkie zespoły korzystają bowiem z jednakowego pojazdu Spark Odyssey 21, który pozwala na zastosowanie elementów karoserii o innym kształcie – z takiej opcji stylistycznej korzystają już Hummer i Cupra.

W przeciwieństwie do tej dwójki, McLaren nie będzie reprezentowany przez ekipę kliencką, a wystawi własny zespół. Personel – który zgodnie z zasadami ogranicza się do czterech mechaników i jednego inżyniera na każdą rundę – będzie pochodzić spoza programu F1.

„O ile Formuła 1 zawsze pozostanie w centrum naszego świata, wejście do Extreme E – podobnie jak do IndyCar czy esportu – stanowi dodatkową wartość dla naszego zespołu i pomoże wszystkim programom. Będziemy rywalizować z dużymi markami, ale to dla nas nic nowego, a cel jest zawsze taki sam: wygrywać”.

Źródło: mclaren.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1