Wygrana Konrada Dąbrowskiego w Rajdzie Maroka

Konrad Dąbrowski, jedyny Polak rywalizujący na motocyklu w Rajdzie Maroka zwyciężył w walce juniorów, w najmocniejszej kategorii klasy RallyGP.

Wyjazd Dąbrowskiego na ten rajd nie był pewny do samego końca, ale z pomocą przyszedł mu Rafał Sonik. Dzięki niemu można cieszyć się teraz z sukcesu reprezentanta Polski. Sztab motocyklisty stawiał w tym rajdzie na element przygotowawczy przed Rajdem Dakar, ale oczywiście liczyła się też walka o jak najlepszy wynik.

„Zakończony rajd Maroka przejechały cały, wszystkie Waypointy, co jest sporym osiągnięciem, ponieważ dużo zawodników je pomijało” – podsumowywał zawodnik.

Dąbrowski o zwycięstwo juniorów rywalizował w Chilijczykiem, Tómasem de Gavardo – ostatecznie Polak, rozkręcający się wraz z trwaniem rajdu, pokonał go o ponad godzinę: „Rozjechałem się w trakcie tego rajdu i druga połowa zawodów poszła mi o wiele lepiej, niż ich początek”.

Dąbrowski zajął wysokie, 22. miejsce w klasyfikacji całej klasy RallyGP. Jest też na najlepszej drodze do zwycięstwa w Pucharze Świata Juniorów w rajdach Cross Country – wszystko rozstrzygnie się podczas Abu-Dhabi Desert Challenge, które rozpoczyna się 5 listopada.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DUUST DIVERSE Rally Team

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1