Marczyk i Gospodarczyk mistrzami Polski

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zostali nowymi mistrzami Polski 2021. Losy tytułu zostały rozstrzygnięte podczas finałowej rundy sezonu – na Rajdzie Koszyc na Słowacji.

Pomimo nieobecności na Rajdzie Świdnickim-Krause, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk przystępowali do finałowej rundy sezonu mistrzostw Polski z ogromną przewagą punktową. Ich niesamowita szybkość, absolutna dominacja i lekcje wyciągnięte z mistrzostw Europy sprawiły, że na tym etapie już wyłącznie katastrofa mogła sprawić, aby duet ORLEN Team nie wyjechał z Koszyc z tytułem.

Ostatecznie załoga wygrała aż siedem odcinków specjalnych i zarazem cały rajd w klasyfikacji generalnej z dużą przewagą nad rywalami. To mogło oznaczać tylko jedno – tytuł mistrzów Polski trafia w ręce Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Dodajmy – już drugi tytuł po sukcesie z 2019 roku, kiedy to Mikołaj Marczyk został najmłodszym mistrzem Polski w historii.

Tytuł zdobyty w tak przekonującym stylu potwierdził, że "Miko" i Szymon to obecnie zdecydowanie najszybsza załoga na krajowym podwórku. Sukcesy na arenie międzynarodowej uświadamiają też, że mamy do czynienia z jednymi z największych talentów młodego pokolenia na świecie. Nie bez przyczyny duet ORLEN Team jest przez ekspertów oceniany rajdowymi gwiazdami i mistrzami przyszłości tego sportu.

Kolejnym startem załogi będzie Rajd Węgier stanowiący 7. rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. Do tego startu Marczyk i Gospodarczyk przystąpią już jako mistrzowie Europy juniorów, których w tym roku wyłoniła punktacja Michelin Talent Factory. Duet znajduje się obecnie również na pozycji wiceliderów mistrzostw Europy w klasyfikacji generalnej, ustępując wyłącznie doświadczonemu Andreasowi Mikkelsenowi – wielkiej gwieździe mistrzostw świata WRC.

Rajd Węgier odbędzie się już a najbliższy weekend - w dniach 22-24 października na odcinkach specjalnych w okolicach miejscowości Nyíregyháza.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1