Dąbrowski zdobywcą Pucharu Świata Rajdów Baja w kategorii junior

Konrad Dąbrowski zdobył upragniony Puchar Świata Rajdów Baja podczas ostatniej rundy, Baja Portalegre. Polak zwyciężył w klasyfikacji sezonu jednym punktem po zaciętym boju.

Dąbrowski przystępował do zawodów jako lider klasyfikacji, jednak nic nie było jeszcze pewnie – podczas finału sezonu punkty zdobyte przez zawodników były podwajane.

Zawodnik DUUST DIVERSE Rally Team zawody rozpoczął w bardzo dobrym stylu – zwyciężył w prologu. Optymistycznie zapowiadający się rajd skomplikowała jednak awaria podczas pierwszego etapu, przez którą Polak stracił dużo czasu. Pomimo tego, udało mu się dojechać do mety, zostać sklasyfikowanym na czwartym miejscu, a sam puchar wygrać jednym punktem.

„Jechało mi się bardzo dobrze, te 340 kilometrów odcinków specjalnych minęło mi błyskawicznie. Bardzo cieszę się, że dobrze rozumiem się z zespołem i czuję w nich pewnie wsparcie podczas zawodów” – komentował Dąbrowski. „Jestem bardzo zadowolony z tego sezonu rajdów baja. Zwycięstwa w zawodach w Dubaju i na Węgrzech były kluczowe, choć i w Portalegre musiałem powalczyć”.

Motocyklista nie ma wiele czasu na świętowanie – już tydzień po Baja Portalegre odbędzie się Abu-Dhabi Desert Challenge. Tam Konrad Dąbrowski będzie miał szansę na zdobycie kolejnego Pucharu Świata w kategorii junior w sezonie, tym razem w rajdach Cross Country.

„Przed tymi zawodami czuję się dobrze, bo rozjeździłem się po pustyni w Rajdzie Maroka. Mam jednak do pustyni ogromny respekt, wiem jak zdradliwa i nieprzewidywalna potrafi być. Dam z siebie wszystko, ale wiele może się wydarzyć” – powiedział zawodnik.

Abu-Dhabi Desert Challenge potrwa od 5 do 11 listopada.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DUUST DIVERSE Rally Team

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1