Dąbrowski zdobywcą Pucharu Świata Rajdów Cross-Country w kategorii junior

Konrad Dąbrowski wygrał Abu-Dhabi Desert Challenge w mocnej klasie Rally GP w kategorii junior, co dało mu drugi w tym roku puchar świata – tym razem w rajdach cross-country.

Polak zawody rozpoczął zdobyciem dziewiątego miejsca w prologu w swojej pierwszej wizycie na trasie rajdu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pomimo kilka problemów, w tym związanych ze sprzęgłem, podczas pierwszego i drugiego etapu zawodnik DUUST Diverse Rally Team utrzymywał dziewiątą pozycję w ogólnej klasyfikacji generalnej klasy Rally GP. Najbardziej problematyczny był dla Dąbrowskiego etap trzeci, gdyż całe 290 kilometrów musiał przejechać bez tylnego hamulca w czasie odcinka maratońskiego, nie mogąc liczyć na pomoc mechaników. Był jednak w stanie finiszować na dziesiątym miejscu, dalej będąc najszybszym juniorem w rajdzie, choć nie było to łatwe. Jak sam powiedział: „Na szczęście za każdym razem w porę zwolniłem przed spadkiem z wydmy, choć parę razy było blisko”.

Na przedostatnim etapie Polak był siódmy, co dało mu awans na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. 11 listopada zajął za to szóste miejsce, które dało mu piątą pozycję w klasyfikacji RallyGP jak i zwycięstwo w Pucharze Świata Rajdów Cross-Country wśród juniorów. Dla Dąbrowskiego to drugi puchar zdobyty w tym sezonie – wcześniej został mistrzem rajdów Baja.

„Niesamowitym uczuciem było zobaczenie polskich flag na trasie rajdu, szczególnie wiedząc, że dzisiaj jest Dzień Niepodległości” – powiedział zawodnik tuż po przekroczeniu mety. Na kilka kilometrów przed nią, na jednym z aut stojącym tuż obok trasy pojawiła się biało-czerwona flaga.

Dąbrowski był zaskoczony swoim wynikiem w ogólnej klasyfikacji końcowej: „Moim celem było ukończenie rywalizacji około dziesiątego miejsca. Ukończyłem ją w najlepszej piątce, co jest moim ogromnym sukcesem. Cieszę się, że udało mi się tego dokonać, szczególnie dlatego, że w tym samym momencie wygrałem puchar świata wśród juniorów”.

Sukcesy Konrada Dąbrowskiego są dobrą prognozą przed nadchodzącym Rajdem Dakar, który rozpocznie się już 2 stycznia w Ha’il, w Arabii Saudyjskiej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Diverse Extreme Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze