Dublet Mercedesa-EQ na otwarcie ósmego sezonu Formuły E

Aktualny mistrz świata Nyck de Vries odniósł zwycięstwo w inauguracyjnym wyścigu sezonu 2021/2022 Formuły E na ulicach Rijadu. Holender zyskał dwie pozycje względem kwalifikacji i pokonał swojego zespołowego kolegę Stoffela Vandoorne’a oraz Jake’a Dennisa.

Vandoorne wygrywa pierwsze kwalifikacje Formuły E w nowym formacie

Stoffel Vandoorne pokonał Jake’a Dennisa w walce o pierwsze pole startowe do inauguracyjnego wyścigu Mistrzostw Świata Formuły E na torze ulicznym w Rijadzie. Po raz pierwszy kwalifikacje elektrycznej serii wyścigowej odbywały się według formatu pucharowego.

Rowland najszybszy także w drugim treningu Formuły E

Nowy kierowca Mahindry Oliver Rowland uplasował się na czele także drugiej, piątkowej sesji treningowej przed inauguracją sezonu Mistrzostw Świata Formuły E w Rijadzie.

Rowland najszybszy w pierwszym treningu nowego sezonu Formuły E

Oliver Rowland uzyskał najlepszy czas w pierwszym treningu przed E-Prix Rijadu, który zainauguruje ósmy sezon Formuły E. Aktualny mistrz świata Nyck de Vries przedwcześnie zakończył sesję, uderzając w bariery.

Porsche Taycan nowym samochodem bezpieczeństwa w Formule E

Porsche liderem: gdy podczas wyścigu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA charakterystycznie stylizowany Taycan wyruszy z alei serwisowej na tor, szybko obejmie prowadzenie.

Cordeel podpisał kontrakt z Van Amersfoort Racing na sezon 2022

Amaury Cordeel wystartuje w zespole Van Amersfoort Racing w nadchodzącym sezonie. Będzie to jego pierwszy sezon w Formule 2.

Vesti wystartuje w Formule 2

Zespół ART Grand Prix ogłosił, że Frederik Vesti będzie ich kierowcą w sezonie 2022 Mistrzostw Formuły 2. Duńczyk był członkiem zespołu w poprzednim sezonie Fomuły 3.

Nowy kierowca Hitech Grand Prix w Formule 3

Isack Hadjar podpisał kontrakt z zespołem Hitech Grand Prix na sezon 2022. Francuz jest kolejnym juniorem Red Bulla który będzie ścigał się w Formule 3.

Vips zostaje z Hitech Grand Prix na sezon 2022

Juri Vips podpisał kontrakt z zespołem Hitech GP na najbliższy sezon Formuły 2. Junior Red Bulla będzie ścigał się dla brytyjskiej ekipy drugi sezon z rzędu.

Bird przedłuża kontrakt z Jaguarem

Sam Bird jest jedynym kierowcą, który wygrał przynajmniej jeden wyścig w każdym z dotychczasowych sezonów Formuły E. Brytyjczyk stanął zatem na najwyższym stopniu podium dla fabrycznego zespołu Jaguara, którego barwy reprezentuje od zeszłego roku, a z którym właśnie podpisał nowy, wieloletni kontrakt.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league