Charles Pic nowym szefem zespołu DAMS

Były kierowca Formuły 1 Charles Pic wykupił udziały w zespole DAMS i przejmie obowiązki szefa ekipy z Le Mans. Zespół Driot Associés Motor Sport został założony w 1988 roku przez Jeana-Paula Driota, który prowadził go aż do swojej śmierci w sierpniu 2019 roku. Od tego momentu ekipą opiekowali się jego synowie – Olivier i Grégory – którzy podjęli decyzję o przekazaniu zespołu w ręce Pica.

Choć Pic sam nigdy nie startował dla ekipy DAMS, robił to jego brat Arthur. Ich dziadek Charles-Pierre André w przeszłości wspierał natomiast kierowców zespołu – Érica Bernarda i Oliviera Panisa. Obie francuskie rodziny przyjaźnią się od prawie trzydziestu lat.

„Choć przekazujemy zespół z ciężkim sercem, to najlepszy sposób, aby dziedzictwo ekipy DAMS przetrwało i było rozwijane” – brzmi wspólne oświadczenie Oliviera and Grégory’ego Driotów. „Po śmierci naszego ojca, staraliśmy się nadal prowadzić zespół do przodu. Wiemy jednak, że DAMS może osiągnąć jeszcze więcej pod wodzą Charlesa, zwłaszcza mając wokół siebie lojalnych pasjonatów, którzy pracowali z nami przez wiele lat”.

„Chcemy tego, co najlepsze dla zespołu, a Charles posiada głęboką wiedzę na temat motorsportu. Pod jego opieką zespół będzie nadal rozkwitał i wierzymy, że nasz ojciec byłby dumny z tego kroku. Gdy Charles wyszedł z propozycją, uznaliśmy, że to znakomita okazja nie tylko dla naszego personelu, ale również dla dziedzictwa rodziny Driot. To wielki zaszczyt przekazać DAMS w ręce innej wspaniałej francuskiej wyścigowej rodziny”.

Zmiana osoby szefa zespołu nie wpłynie na pozostałe stanowiska – dyrektorem zarządzającym i głównym inżynierem pozostaną François Sicard i Rémi Decorzent. Ekipa nadal będzie zlokalizowana w swojej bazie w Le Mans.

Od momentu powstania, zespół DAMS odniósł 168 zwycięstw, zdobył 15 tytułów mistrzowskich w klasyfikacji kierowców i 16 tytułów wśród zespołów. Obecnie ekipa ściga się w Formule 2 oraz Formule E.

Źródło: dams.fr

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze