Verschoor zdyskwalifikowany z wyścigu głównego F2, wielu kierowców z karami

Richard Verschoor został zdyskwalifikowany z wyścigu głównego Formuły 2 za posiadanie zbyt małej ilości paliwa w swoim zbiorniku, natomiast sześciu kierowców zostało ukaranych za notoryczne przekraczanie limitów toru.

Verschoor pomimo dobrej strategii na wczesnym etapie rywalizacji i świetnej jeździe przez cały wyścig nie mógł cieszyć się ze zwycięstwa w wyścigu głównym. Delegat techniczny nie mógł pobrać wystarczająco dużej próbki paliwa, przez co kierowca Trident został zdyskwalifikowany z rywalizacji.

Po zakończonym wyścigu stewardzi muszą pobrać przynajmniej 0,8 kg paliwa, natomiast u Verschoora udało się pobrać zaledwie 31,1 gramów. Po zdyskwalifikowaniu Holendra zwycięzcą rywalizacji został Logan Sargeant, drugi był Enzo Fittipaldi, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Roberto Merhi. Hiszpan w ten weekend zastępował Ralpha Boschunga, który zmaga się z kontuzją szyi.

Sędziowie mieli również wiele pracy z karami za limity toru. Według dokumentów FIA aż sześciu kierowców zostało ukaranych za to wykroczenie.

Najczęściej limity toru naruszali Jack Doohan, Frederik Vesti oraz Liam Lawson, którzy przekroczyli białe linie po pięć razy. Wszyscy zostali ukarani 10 sekundami kary oraz dwoma punktami karnymi. Każdy z kierowców zdobył dotychczas pięć punktów karnych.

Cztery razy poza limity toru wyjeżdżali Ayumu Iwasa, Calan Williams oraz Roberto Merhi. Każdy z tych kierowców miał doliczone pięć sekund do swojego czasu końcowego, oraz do jego konta zostało dodane po jednym punkcie karnym. Iwasa tych punktów ma już osiem, Merhi zdobył drugi punkt karny, natomiast dla Williamsa jest to pierwszy punkt karny w sezonie.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze