Fittipaldi wygrywa wyścig F2 po raz pierwszy w karierze

Enzo Fittipaldi zwyciężył w wyścigu sprinterskim F2 podczas GP Belgii. To pierwsze zwycięstwo kierowcy akademii Red Bulla w tej serii wyścigowej. Jako drugi linie mety minął Richard Verschoor. Na najniższym stopniu podium stanął Theo Pourchaire.

Pomimo krótkiego i intensywnego opadu deszczu 10 minut przed startem rywalizacji, tor zdążył przeschnąć. Wszyscy zawodnicy rozpoczęli zmagania na oponach na suchą nawierzchnię. Z odwróconego Pole position startował Jehan Daruvala, a w pierwszym rzędzie towarzyszył mu Richard Verschoor. W drugiej linii ustawil się Enzo Fittipaldi oraz Ralph Boschung. Miejsca piąte oraz szóste zajmowali Dennis Hauger i Theo Pourchaire.

Daruvala wystartował fantastycznie i bez problemów utrzymał się na pozycji lidera. Za nim bez zmian podążali Verschoor oraz Fittipaldi, czwarty jechał Pourchaire. Bardzo dobry start zaliczył Frederik Vesti. Duńczyk po starcie z dziewiątego pola znalazł się na miejscu szóstym jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia. Na początku drugiego kółka Vesti odebrał również pozycję Boschungowi, zajmując piątą lokatę.

Na trzecim okrążeniu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Amaury Cordeel musiał zatrzymać swój bolid na torze ze względu na awarie. Do dużo poważniejszego incydentu doszło na samym szczycie stawki. Zagłówek Daruvali nagle poluzował się i kompletnie wypadł z bolidu Hindusa. Kierowca MP Motorsport oczywiście musiał wycofać się z wyścigu. Nowym liderem został Verschoor.

Na czwartym z siedemnastu okrążeń zawodnicy wrócili do ścigania. Verschoor, Fittipaldi oraz Pourchaire utrzymali swoje pozycje w pierwszej trójce. Za ich plecami Hauger wykorzystał dobre wyjście z zakrętu i wyprzedził Vestiego na prostej Kemmel, odbierając kierowcy Premy czwarte miejsce.

Między piątym a dziewiątym kółkiem różnice pomiędzy kierowcami znacząco się zwiększyły. Pourchaire podejmował nieśmałe próby ataku na Enzo, ale Brazylijczyk umiejętnie się bronił. Swój marsz w góre tabeli kontynuował Ayumu Iwasa. Japończyk po starcie z szesnastego pola znalazł się już na dziewiątej pozycji.

Na dwunastym okrążeniu niemal jednocześnie rozpoczęły się trzy ciekawe walki na torze. Hauger zaczął pokazywać się w lusterkach Theo w walce o podium. Martins naciskał na Vestiego, próbojąc odberać kierowcy Premy piąte miejsce. Niżej w stawce doszło do kontatku między Bearmanem a Leclerciem. Po walce z Monakijczykiem wczorajszy zdobywac pole position spadł na trzynaste miejsce.

Chwilę później Martins w końcu zebrał się do manewru wyprzedzania i na prostej Kemmel minął Frederika. W tym samym czasie różnica między pierwszą dwójką – Verschoorem i Fittipaldim stopniała do sześciu dziesiątych sekundy.

Na przedostatnim, szesnastym okrążeniu doszło w końcu do zmiany lidera. Fittipaldi wykorzystał dużą przewagę prędkości i odebrał Verschoorowi prowadzenie w wyścigu. Tymczasem kolejna pozycję stracił Vesti. Lider klasyfikacji kierowców spadł na siódme miejsce po ataku Jacka Doohana.

Enzo Fittipaldi dowiózł prowadzenie i odniósł pierwsze zwycięstwo w F2 w karierze. Drugie miejsce zajął Verschoor, a podium uzupełnił Pourchaire. Kolejne punktowane pozycje zajęli: Hauger, Martins, Doohan, Vesti oraz Iwasa.

Start wyścgiu głównego w niedzielę o 10:00

PNrKierowcaZespółRezultat
14
Enzo Fittipaldi
Rodin Carlin17 okr.
222
Richard Verschoor
Van Amersfoort Racing+ 2,3
35
Théo Pourchaire
ART Grand Prix+ 5,1
41
Dennis Hauger
MP Motorsport+ 5,9
56
Victor Martins
ART Grand Prix+ 6,7
614
Jack Doohan
Invicta Virtuosi Racing+ 12,7
77
Frederik Vesti
Prema Racing+ 15,3
811
Ayumu Iwasa
DAMS+ 15,5
925
Ralph Boschung
Campos Racing+ 16,2
1012
Arthur Leclerc
DAMS+ 18,4
113
Zane Maloney
Rodin Carlin+ 22,8
1210
Isack Hadjar
Hitech Pulse-Eight+ 23,0
138
Oliver Bearman
Prema Racing+ 26,0
1416
Roy Nissany
PHM Racing by Charouz+ 26,9
159
Jak Crawford
Hitech Pulse-Eight+ 27,6
1620
Roman Staněk
Trident+ 29,2
1723
Juan Manuel Correa
Van Amersfoort Racing+ 31,3
1821
Clement Novalak
Trident+ 55,6
1924
Kush Maini
Campos Racing+ 57,4
2017
Josh Mason
PHM Racing by Charouz+ 1:42,4
NSK2
Jehan Daruvala
MP Motorsport
NSK15
Amaury Cordeel
Invicta Virtuosi Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze