Doohan wygrywa na zakończenie sezonu F3, Trident mistrzem zespołów

Jack Doohan zwyciężył w niedzielnym, kończącym sezon wyścigu Formuły 3 na rosyjskim torze Sochi Autodrom po zaciętej walce z zespołowym kolegą z ekipy Trident, Clementem Novalakiem. Sam zespół wywalczył mistrzostwo wśród zespołów, pokonując Premę różnicą sześciu punktów.

Sargeant wygrywa, Hauger mistrzem Formuły 3

Logan Sargeant odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021 Mistrzostw Formuły 3. Amerykanin pokonał w piątkowym wyścigu na torze w Soczi Dennisa Haugera, który zapewnił sobie tytuł na dwa wyścigi przed końcem sezonu.

Hauger przybliża się do tytułu F3

Dennis Hauger odniósł swoje czwarte zwycięstwo w sezonie 2021 Mistrzostw Formuły 3. Kierowca Premy prowadził od startu do mety w niedzielnym wyścigu na torze Red Bull Ring i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 43 punktów na jedną rundę do końca sezonu.

Martins wygrywa po raz pierwszy w Formule 3

Victor Martins sięgnął zwycięstwo w drugim sobotnim wyścigu Formuły 3 na holenderskim torze Zandvoort. Dla Francuza to pierwsza wygrana w tych mistrzostwach. Drugie miejsce zajął Clement Novalak, a na najniższym stopniu podium stanął Frederik Vesti.

Leclerc odnosi drugie zwycięstwo w sezonie Formuły 3

Arthur Leclerc wygrał w pierwszym sobotnim wyścigu Formuły 3 na holenderskim torze Zandvoort. Drugie miejsce zajął Logan Sargeant, a na najniższym stopniu podium stanął Ayumu Iwasa.

Hauger odbiera Schumacherowi pierwsze pole position w F3

David Schumacher był o krok od zdobycia swojego pierwszego pole position w Mistrzostwach Formuły 3. W ostatnim momencie pierwszej pozycji w kwalifikacjach na torze Zandvoort pozbawił go jednak lider klasyfikacji generalnej Dennis Hauger.

Doohan zwycięża również w ostatnim wyścigu F3 na Spa

Jack Doohan odniósł zwycięstwo w niedzielnym, ostatnim wyścigu weekendu Formuły 3 na belgijskim torze Spa-Francorchamps, który – podobnie jak sobotnie zmagania – odbył się na mokrej nawierzchni. To druga wygrana Australijczyka w ten weekend po triumfie w popołudniowych sobotnich zmaganiach serii. Drugie miejsce zajął Victor Martins, a na najniższym stopniu podium stanął Aleksandr Smolar.

Doohan wygrywa deszczowy wyścig F3

Wicelider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Formuły 3 Jack Doohan wykorzystał pole position do wygrania w drugim wyścigu weekendu na torze Spa-Francorchamps. Australijczyk odrobił w ten sposób 13 punktów do prowadzącego Dennisa Haugera.

Colombo dominuje w przesuwanym i skróconym wyścigu F3 na Spa-Francorchamps

Lorenzo Colombo odniósł przekonujące zwycięstwo w pierwszym sobotnim wyścigu Formuły 3 na torze Spa-Francorchamps, który został przesuwany oraz skrócony z powodu trudnych deszczowych warunków. To pierwsza wygrana Włocha w serii. Drugie miejsce zajął Jak Crawford, a na najniższym stopniu podium stanął Roman Stanek.

Doohan zdobywa pierwsze pole position w Formule 3

Wicelider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Formuły 3 Jack Doohan wywalczył swoje pierwsze pole position na torze Spa-Francorchamps. Australijczyk najlepiej odnalazł się w zmiennych warunkach i pokonał drugiego Victora Martinsa o ponad siedem dziesiątych sekundy.