Schumacher i Leclerc wśród kierowców wybranych na testy przez Premę

Włoska ekipa Prema poinformowała, że podczas dwudniowych testów Formuły 3 na torze pod Barceloną będzie testować czterech zawodników.

W samochodzie #1 pojedzie Artur Leclerc, który należy do akademii młodych kierowców Ferrari oraz jest młodszym bratem Charlesa Leclerca. Młody monakijczyk rywalizował w Regionalnej Europejskiej Formule razem z ekipą Prema Powerteam. W drugim samochodzie pojawi się Dennis Hauger. 17-letni Norweg wygrał w 2019 roku włoską Formułę 4. W obecnym sezonie razem z ekipą Hitech Grand Prix zdobył trzecie miejsce podczas wyścigu sprinterskiego na torze Hungaroring.

Trzeci samochód będą ze sobą dzielić David Schumacher oraz Roman Stanek. Niemiec pojedzie w pierwszego dnia testów, a Czech drugiego dnia testów. Syn Ralfa Schumachera w sezonie 2020 ścigał się dla dwóch ekip Charouz Racing System oraz Carlin Buzz Racing. Natomiast Stanek ścigał się dla zespołu Charouz, a sezon 2020 zakończył na 21. miejscu z zaledwie trzema punktami na koncie.

Testy będą odbywać się 5-6 października na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Formuła 3 zakończyła sezon 2020 na torze Mugello we Włoszech.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Premy

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league