Bearman dołącza do zespołu Prema na sezon 2022 F3

Członek Akademii Ferrari – Olivier Bearman – podpisał kontrakt z włoskim zespołem Prema. Brytyjczyk będzie rywalizował w przyszłym sezonie w Formule 3.

„Przyszły sezon będzie pierwszym, w którym będę rywalizował jako członek Akademii Ferrari, nie mogę się więc doczekać wejścia do F3 z zespołem Prema” – mówił Bearman. „Bardzo dobrze nam się pracowało podczas posezonowych testów w Walencji, a rezultaty zespołu z poprzedniego sezonu mówią same za siebie. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu w Bahrajnie”.

Szef zespołu Prema Rene Rosin dodał: „Nie możemy doczekać się współpracy z Olivierem w sezonie 2022. To co osiągnął w tym roku jest niebywałe. To co czeka teraz Oliviera, na pewno nie będzie łatwe, musi się dużo nauczyć, jednak dołożymy wszelkich starań, żeby jak najbardziej wykorzystać jego potencjał, i żeby był gotowy do rywalizacji od pierwszego wyścigu”.

Szesnastolatek został członkiem Akademii Ferrari w listopadzie. W sezonie 2021 startował we włoskiej oraz niemieckiej Formule 4, wygrywając obie serie. Brytyjczyk zadebiutował w bolidzie F3 podczas posezonowych testów, które odbyły się na początku listopada na torze w Walencji.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Prema Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1