Wiśnicki nie pojedzie w dwóch najbliższych rundach F3

Piotr Wiśnicki wypada ze stawki F3 na dwa najbliższe weekendy wyścigowe. Zamiast Polaka bolidem PHM pojedzie 17-letni Brytyjczyk McKenzie Creswell. Zamiana została potwierdzona na dwie najbliższe rundy na torach Spielberg oraz Silverstone.

Oficjalne media społecznościowe ekipy PHM racing oraz Formuły 3 poinformowały, że Piotr Wiśnicki nie wystartuje w najbliższych dwóch weekendach wyścigowych. Jego zastępcą został McKenzie Creswell. 17-letni Brytyjczyk aktualnie jest kierowcą serii GB3, gdzie reprezentuje ekipę Elite Motorsport. Creswell 2 razy w tym sezonie stał na podium i zajmuje 7. Miejsce w klasyfikacji kierowców brytyjskiej serii.

„Dowiedziałem się o tej okazji pod koniec zeszłego tygodnia. Chce podziękować Ronaldowi Rehweldowi z PHM i Tony’emu Shaw’owi, mojemu inżynierowi GB3, za to, że doprowadzili mnie do tego miejsca” – mówił McKenzy w oficjalnym komunikacie prasowym.

Wypadnięcie Wiśnickiego ze stawki F3 jest niespodzianką, ponieważ 19 czerwca Polak ogłosił, że będzie uczestniczył w następnej rundzie sezonu na torze RedBull Ring, dzięki sponsoringowi PKO Banku Polskiego.

Po czterech rundach sezonu, Wiśnicki zajmuje 28. Miejsce w klasyfikacji kierowców i wciąż czeka na pierwsze punkty. Jego najlepszy start to osiemnaste miejsce, zdobyte na torze ulicznym w Monte Carlo.

Dwie następne rundy F3 odbędą sie w dniach 30 czerwca - 2 lipca w Austrii oraz 7-9 lipca w Wielkiej Brytanii

Źródło: Oficjalny komunikat prasowy F3

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze