Kacper Sztuka w Formule 3: będzie kierowcą zespołu MP Motorsport

Kacper Sztuka będzie w nachodzącym sezonie Formuły 3 kierowcą holenderskiego zespołu MP Motorsport. Będzie to pierwszy sezon Polaka w przedsionku Formuły 2 i Formuły 1.

Kacper Sztuka w sezonie 2023 został mistrzem włoskiej Formuły 4 i w imponującym stylu zdominował tę serię. Nie umknęło to uwadze Red Bulla, który zaprosił Polaka do swojej akademii i tym samym utulając swoimi skrzydłami, będzie go wspierać w nadchodzącej kampanii. Partnerami Sztuki będą Niemiec Tim Tramnitz oraz nieogłoszony jeszcze zawodnik.

„Ledwo skończył najlepszy rok w mojej wyścigowej karierze, a już dzisiaj mogę potwierdzić, że pojadę w pełnym sezonie Mistrzostw Formuły 3 z zespołem MP Motorsport!” – powiedział Kacper Sztuka. „To najlepszy krok w rozwoju dla mnie jako kierowcy ze wszystkich możliwych. Wiem, jak wielu kibiców czekało na tę wiadomość i jestem szczęśliwy, że doszło to do skutku. Ciężka praca sztabu ludzi wokół mnie oraz Red Bull Junior Program pozwoliła sięgnąć po wymarzone miejsce w samochodzie F3. Już nie mogę się doczekać wyjazdów na wyścigi Grand Prix! Dziękuję wszystkim, którzy mocno trzymali kciuki i liczę, że wsparcie nie zmieni się przez cały 2024 rok!”

MP Motorsport to utytułowana ekipa, która świętowała mistrzostwa wielu kierowców. W sezonie 2022 to właśnie z tym zespołem obecny kierowca rezerwowy i testowy Astona Martina w Formule 1 Felipe Drugovich został mistrzem Formuły 2, a sam zespół mistrzem wśród ekip. Jeżeli chodzi o Formułę 3, to w sezonie 2023 ekipa zakończyła zmagania na trzecim miejscu, ustępując tylko włoskiej Premie i Tridentowi. Kierowcy Franco Colapinto, Mari Boya i Jonny Edgar trzykrotnie wygrywali i czterokrotnie stali na podium.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze