Red Bull kończy współpracę z Kacprem Sztuką

Kacper Sztuka poinformował, że z «inicjatywy partnera» została rozwiązana umowa, dzięki której był członkiem juniorskiego programu Red Bulla. Nie wpłynie to jednak na jego starty w Formule 3 w pozostałej części sezonu.

Sztuka po wyśmienitym ubiegłorocznym sezonie włoskiej Formuły 4, której został mistrzem, zwrócił na siebie uwagę Red Bulla, który w listopadzie wziął pod skrzydła swojej juniorskiej akademii Polaka, a także pomógł mu w znalezieniu miejsca w zespole MP Motorsport w Formule 3, która ściga się na tych samych torach co Formuła 1.

Polski kierowca niestety nie zdobywał wystarczająco dobrych rezultatów. W dotychczas rozegranych czterech rundach, czyli ośmiu wyścigach, Sztuka tylko raz punktował, zajmując w wyścigu sprinterskim na torze Imola piąte miejsce po starcie z pole position. Z kolei w wyścigu głównym w Monako otarł się o punkty, finiszując na 11. pozycji.

Juniorska akademia Red Bulla znana jest jednak z bardzo wysokich wymagań dot. kierowców, którzy do niej należą. W niedzielę Sztuka poinformował, że jego umowa z Red Bullem została rozwiązana przez producenta napojów energetycznych. Potwierdził on jednak jednocześnie, że pozostaje w Formule 3 w MP Motorsport do końca sezonu dzięki wsparciu innych sponsorów.

„Chciałem podzielić się z Wami informacją na temat mojego rozwoju i dalszych występów w Formule 3 w obecnym sezonie” – napisał Sztuka w mediach społecznościowych.

„W ostatnich tygodniach umowa z juniorskim programem Red Bulla została rozwiązana z inicjatywy partnera. Do momentu zakończenia współpracy moje starty, funkcjonowanie w zespole i progres, który poczyniłem, były pozytywnie oceniane przez wszystkie współpracujące ze mną bezpośrednio osoby. Bardzo dziękuję każdemu, kto był zaangażowany w projekt, którego częścią byłem od listopada 2023 roku”.

„Powyższa decyzja nie wpływa na ocenę zespołu MP Motorsport i nasze plany startowe. W sezonie 2024, dzięki wsparciu moich sponsorów zamierzam wystąpić we wszystkich pozostałych rundach FIA Formula 3 Championship i dalej rozwijać jako kierowca zarówno na torze, jak i poza nim. Moja determinacja do tego, żeby być najszybszym, wygrywać i któregoś dnia ścigać się z najlepszymi kierowcami na świecie, pozostają niezmienne”.

„Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Wchodzimy w ostatni etap przygotowań do wyścigu w Barcelonie. Do zobaczenia na torze”.

Runda Formuły 3 w Barcelonie odbędzie się w weekend za tydzień, w dniach 21-23 czerwca.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze