Audi celuje w podium w Santiago

Mistrzostwa Formuły E zmierzają do Południowej Ameryki. W najbliższą sobotę, 26 stycznia, w Santiago de Chile odbędzie się trzecia runda tego sezonu serii wyścigów samochodów w pełni elektrycznych. To również pierwsza w tym sezonie impreza serii, która rozegrana zostanie w Ameryce. Jak dotąd, w dwóch poprzednich wyścigach, kierowcy teamu Audi Sport ABT Schaeffler Daniel Abt i Lucas di Grassi, zdobywali punkty. Teraz ich ambicją jest miejsce na podium.

Wyścig rozegrany zostanie w Parque O'Higgins. To drugi co do wielkości park w stolicy Chile. Jego obszar to 750 tys. metrów kwadratowych. Tor wyścigu, o długości 2348 metrów, wyznaczono w samym jego centrum, wokół hali Movistar Arena. „Przebieg toru wygląda obiecująco, ale o tym, co nas na nim czeka podczas wyścigu, przekonamy się dopiero podczas samej imprezy” – mówi szef teamu Allan McNish. „Jednak jedno wiemy już dziś: to będzie zupełnie inny wyścig niż dwa poprzednie w tym sezonie. Po pierwsze, będziemy musieli zmagać się z o wiele wyższymi temperaturami, a po drugie to pierwsze typowo miejskie zawody w tegorocznym kalendarzu – ze wszystkimi zaletami i wadami toru wytyczonego na miejskich ulicach.”

Nowa lokalizacja i nieznany tor nie wpływają absolutnie na cele fabrycznego zespołu Audi. „Znamy możliwości naszego Audi e-tron FE05, naszego teamu i naszych kierowców – teraz musimy to złożyć w jedną całość, która zaprowadzi nas wprost na podium” – dodaje Allan McNish. „Wyścigi rozgrywane w Południowej Ameryce są zawsze wyjątkowe – kibice są bardzo żywiołowi i panuje tu niesamowita atmosfera.”

Daje to również dodatkowy zastrzyk motywacji Lucasowi di Grassi. „Santiago de Chile znajduje się o zaledwie cztery godziny lotu od mojego rodzinnego Sao Paulo. Zatem dla mnie ten wyścig to tak prawie występ w domu” – podkreśla Brazylijczyk. „Mieliśmy trudne początki podczas wyścigu w Rijadzie, ale już w Marakeszu poczyniliśmy znaczne postępy. Z odrobiną szczęścia, teraz mamy szansę znaleźć się na podium. W Santiago ostro zaatakujemy. Ten tor to dla wszystkich nowość, ale będziemy pracować jeszcze intensywniej i w pełni skupimy się na naszym celu.”

Podobnie jak kolega z zespołu, Daniel Abt w pierwszych wyścigach zgromadził punkty, ale na podium nie trafił. „Cały nasz team jest głodny sukcesu i nastawiony na powrót do Niemiec z pucharem” – mówi Abt. „Każdy z nas ciężko nad tym pracuje – zarówno na torze w kwaterze Audi w Neuburgu, jak i w symulatorze. Zrozumieliśmy już lepiej sam samochód, a teraz optymalizujemy procesy. Jestem przekonany, że w Santiago zrobimy kolejny, ogromny krok naprzód.

Wyścig w Santiago de Chile wystartuje o godz. 16.00 czasu lokalnego, czyli o 20.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1