Wehrlein przerywa dominację Günthera w wirtualnej Formule E

Pascal Wehrlein odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wirtualnej serii Formuły E, podczas trzeciej rundy zorganizowanej na replice toru ulicznego w Monte Carlo. Reprezentant Mahindy pokonał Stoffela Vandoorne’a oraz zwycięzcę dwóch poprzednich rund Maximiliana Günthera.

Wehrlein wywalczył pole position do sobotniego wyścigu, lecz już na starcie został zaatakowany przez Vandoorne’a. Pomiędzy tą dwójką doszło do kolizji, która wprowadziła Belga w poślizg, dzięki czemu Niemiec odjechał na bezpieczny dystans. Vandoorne zdołał kontynuować jazdę na drugiej pozycji, lecz mimowolnie doprowadził do potężnego karambolu wśród kierowców, którzy próbowali ominąć blokujący tor samochód Mercedesa.

Najwięcej szczęścia w powstałym zamieszaniu miał Günther, który zdołał prześlizgnąć się obok pierwszej kolizji i awansował na trzecią lokatę, wyprzedzając Edoardo Mortarę, Nico Müllera i Olivera Rowlanda. W ślad za kierowcą BMW podążyli startujący za nim Neel Jani i Robin Frins, awansując w ten sposób na czwartą i piątą lokatę.

Chaos na pierwszym okrążeniu sprawił, że czołówka rozjechała się i dojechała do mety w niezmienionej kolejności. Wehrlein kontrolował tempo i przyjechał na metę ponad trzy sekundy przed Vandoornem, z kolei jadący uszkodzonym samochodem Günther nie mógł w żaden sposób się do nich zbliżyć.

Jani wywalczył czwarte miejsce, przed Frijnsem i Rowlandem, którzy do samego końca jechali w niewielkim odstępie czasowym. Na trzy okrążenia do mety błąd popełnił Ma Qing Hua, dzięki czemu siódme miejsce zdecydowanym manewrem odebrał mu André Lotterer, w ślad za którym podążył Müller. Ma spadł na dziewiątą lokatę, a ostatnie punktowane miejsce zajął trzeci w kwalifikacjach Mortara.

Dzięki trzeciemu z kolei podium, Günther powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji wirtualnej serii do 21 punktów nad drugim Wehrleinem. Kolejna runda wirtualnej Formuły E odbędzie się na nieokreślonym jeszcze torze.

P Kierowca Zespół  
1 Pascal Wehrlein Mahindra Racing
2 Stoffel Vandoorne Mercedes-Benz EQ Team
3 Maximilian Günther BMW i Andretti Motorsport
4 Neel Jani Tag Heuer Porsche FE Team
5 Robin Frijns Envision Virgin Racing
6 Oliver Rowland Nissan e.dams
7 André Lotterer Tag Heuer Porsche FE Team
8 Nico Müller Geox Dragon
9 Ma Qing Hua NIO 333 FE Team
10 Edoardo Mortara ROKiT Venturi Racing
11 James Calado Panasonic Jaguar Racing
12 Alexander Sims BMW i Andretti Motorsport
13 Brendon Hartley Geox Dragon
14 Jérôme d’Ambrosio Mahindra Racing
15 Felipe Massa ROKiT Venturi Racing
16 Sébastien Buemi Nissan e.dams
17 Lucas di Grassi Audi Sport Abt Schaeffler
18 Oliver Turvey NIO 333 FE Team
19 Daniel Abt Audi Sport Abt Schaeffler
20 Sam Bird Envision Virgin Racing
21 Jean-Éric Vergne DS Techeetah
22 Nyck de Vries Mercedes-Benz EQ Team
23 António Félix da Costa DS Techeetah
24 Mitch Evans Panasonic Jaguar Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze