Abt zawieszony za brak udziału w wirtualnych wyścigach

Daniel Abt został zawieszony przez Audi za niesportowe zachowanie przy okazji ostatniej rundy wirtualnych wyścigów Formuły E, gdzie pozwolił innemu zawodnikowi na start pod jego nazwiskiem, bez konsultacji z zespołem oraz serią.

„Daniel Abt nie prowadził swojego samochodu w kwalifikacjach i wyścigu ostatniej rundy Race at Home 23 maja, pozwalając na to profesjonalnemu simracerowi” – czytamy w oświadczeniu Audi. „Bezpośrednio przeprosił za to następnego dnia oraz przyjął dyskwalifikację”.

„Uczciwość, przejrzystość oraz konsekwentne stosowanie się do zasad stanowią w Audi najwyższe wartości i tyczy się to wszelkich aktywności, w które zaangażowana jest marka, bez wyjątku. Z tego powodu, Audi Sport zdecydowało się zawiesić Daniela Abta ze skutkiem natychmiastowym”.

Abt został ukarany za ten incydent przez Formułę E, która nakazała Niemcowi przekazać 10 tysięcy euro na cele charytatywne. Nie wiadomo, czy zespół wyciągnie dalsze konsekwencje wobec swojego zawodnika, który wygrał dwa wyścigi Formuły E i zajął piąte miejsce w sezonie 2017/2018.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze