Rast wystartuje w pozostałych wyścigach Formuły E

Dwukrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast weźmie udział w sześciu wyścigach Mistrzostw Formuły E, jakie pozostały do rozegrania w sezonie 2019/2020.

Niemiec dołączy do zespołu Audi, zajmując miejsce swojego rodaka Daniela Abta – ten rozstał się z ekipą po incydencie w serii wirtualnych wyścigów, kiedy to pozwolił profesjonalnemu graczowi na rywalizację w swoim imieniu.

Rast weźmie udział we wszystkich sześciu wyścigach, jakie zostaną zorganizowane w sierpniu na płycie lotniska Tempelhof w Berlinie.

„Od dawna śledziłem uważnie Formułę E i nie mogę doczekać się nowego wyzwania” – powiedział Rast. „Wymagania wobec kierowcó Formuły E są bardzo wysokie. Poza szybkością są jeszcze wydajność, zarządzanie baterią oraz doskonała strategia – wszystko to na ciasnych torach ulicznych, które są zwykle bardzo wyboiste. Po odbyciu testów na początku lipca i mając doświadczenie w symulatorze, będę starał się być jak najlepiej przygotowany przed przyjazdem do Berlina. Przy sześciu wyścigach w dziewięć dni, będę miał dużo okazji do szybkiej nauki”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze