Rast zdobywa pierwsze punkty w Formule E

W ostatnią środę, w pierwszym po trwającej ponad pięć miesięcy przerwie wyścigu Formuły E, team Audi Sport ABT Schaeffler zdobywa punkty. Lucas di Grassi, pomimo niezbyt udanej sesji kwalifikacyjnej odnotował wspaniały powrót, a mistrz DTM René Rast, zdobył dla Audi pierwsze punkty w serii wyścigów aut w pełni elektrycznych.

Lucas di Grassi stracił szansę na dobry wynik już w sesji kwalifikacyjnej. Odnotował dobre czasy w dwóch pierwszych sektorach toru, ale w sektorze trzecim popełnił błąd. Przez to, zamiast zakwalifikować się do najlepszej szóstki, wylądował na dwudziestej pozycji startowej: „W Formule E możesz osiągnąć wszystko nie ryzykując. To był mój błąd, za który od razu przeprosiłem członków mojego teamu. Było ciężko przebić się z pozycji dwudziestej na ósmą, ale ja się nie poddaję! W czwartkowym wyścigu znów zaatakuję!”

Debiut René Rasta w Formule E był bardzo mocny. Startując z pozycji trzynastej przebił się do pierwszej dziesiątki, nawet pomimo tego, że w pewnym momencie spadł na miejsce siedemnaste: „Jak przypuszczałem, mój pierwszy występ dla Audi w Formule E był raczej chaotyczny. Przerwy w wyścigu, żółte flagi, wypadki przede mną i za mną. Dużo się dziś nauczyłem, zdobyłem doświadczenie, a co najbardziej miłe – od razu zdobyłem punkty. Mam nadzieję, że jutro będzie jeszcze lepiej”.

„To był kolejny, typowy dla Formuły E wyścig z dużą ilością zwrotów akcji” – podsumował środowe zmagania szef teamu Allan McNish. „Na torze było dużo twardej walki. Lucas i René wyszli na szczęście z niej bez szwanku i obaj znaleźli się w czołowej dziesiątce. Oczywiście naszą ambicją było zdobycie jeszcze większej ilości punktów i o to będziemy walczyć w czwartek”.

Kierowca zespołu klienckiego Audi, Envision Virgin Racing, Sam Bird, zajął miejsce na podium – linię mety minął jako trzeci. Jego kolega z teamu Robin Frijns po uderzeniu w bandę nie ukończył wyścigu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1