René Rast wystartuje w pełnym sezonie Formuły E

Fabryczny zespół Audi w Formule E ogłosił swój skład na sezon 2020/2021. Do byłego mistrza serii Lucasa di Grassiego dołączy dwukrotny mistrz serii DTM René Rast, który startował już dla ekipy podczas sześciu ostatnich wyścigów minionego sezonu w Berlinie.

„Wyścigi w Berlinie z pewnością wzbudziły we mnie apetyt na więcej, więc nie mogę doczekać się mojego pierwszego pełnego sezonu w Formule E” – powiedział Rast. „Udział w tych mistrzostwach, reprezentując Audi, to kolejny ekscytujący rozdział w mojej karierze”.

Rast stanął na podium przedostatniego wyścigu sezonu i uplasował się na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej, pokonując m.in. Daniela Abta, który rozstał się z Audi po pierwszej połowie sezonu.

Zespołowym kolegą Rasta będzie Lucas di Grassi, który uczestniczył we wszystkich 69 wyścigach Formuły E, stając na podium 32 razy: „Doświadczyłem przez te sześć lat wszystkiego – ogromnych sukcesów, porażek i nieokiełznanych emocji. Najlepsze wciąż przed nami, bo seria zamienia się w mistrzostwa świata. Wspólnie z Audi i René, dam z siebie wszystko w 2021 roku, aby mieć swoje słowo w walce o mistrzostwo świata”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze