Audi wycofa zespół fabryczny z Formuły E

Niemiecki producent Audi nie będzie wystawiać zespołu fabrycznego w Mistrzostwach Świata Formuły E po sezonie 2020/2021. Marka pozostanie jednak w elektrycznych wyścigach jako dostawca układów napędowych.

Fabryczny zespół Audi w Formule E zostanie wyparty przez nowy program startów w Rajdzie Dakar. Audi jest pierwszym producentem, który zapowiedział stworzenie samochodu z napędem alternatywnym do największego rajdu przełajowego na świecie.

„Formuła E towarzyszyła okresowi transformacji w Audi” – powiedział prezes zarządu marki Markus Duesmann. „Dzisiaj elektromobilność w czterech pierścieniach to nie tylko sen przyszłości, ale teraźniejszość. Dlatego podejmujemy kolejny krok w elektrycznych wyścigach, mierząc się z najbardziej ekstremalnymi warunkami. Swoboda techniczna oferowana przez Rajd Dakar stanowi doskonałe laboratorium testowe do tego celu”.

Audi dopiero co opracowało zupełnie nowy układ generatora-rozrusznika o oznaczeniu MGU05. Pozostanie on do dyspozycji zespołów klienckich także po sezonie 2020/2021. Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka zespół Abt Sportsline, który z powodzeniem ścigał się w pierwszych trzech sezonach Formuły E bez pełnego wsparcia ze strony Audi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze