Di Grassi: Zwycięstwo to bardzo wyjątkowe uczucie

Dzięki zajęciu dwóch pierwszych miejsc na podium w sobotę oraz dzięki zdobyciu kolejnych cennych punktów w niedzielę, Audi Sport ABT Schaeffler po wyścigu w Puebla w Meksyku powraca do walki o Mistrzostwo Formuły E. Przed kolejnym wyścigiem sezonu, który zostanie rozegrany w Nowym Jorku, gdzie Audi Sport ABT Schaeffler świętowało trzy lata temu zdobycie tytułu mistrzowskiego, René Rast oraz zespół zajmują czwarte miejsca w klasyfikacji.

Startując w sobotę z ósmego i dziewiątego miejsca startowego, dwaj kierowcy Audi Sport ABT Schaeffler zajęli finałowo dwa najwyższe miejsca na podium. Lucas di Grassi odniósł swoje trzynaste zwycięstwo, a René Rast, zajmując drugie miejsce, dopełnił triumfu Audi. 44 punkty zdobyte przez ten duet oznaczają największą jak dotąd liczbę punktów zdobytych przez jeden zespół w obecnym sezonie. Dodatkowo Rast odnotował w sobotę najszybsze okrążenie toru.

„Zwycięstwo to bardzo wyjątkowe uczucie” – cieszył się w sobotę Lucas di Grassi. „Dziś w końcu udowodniliśmy, że nasze Audi e-tron FE07 jest prawdziwym zwycięzcą. Fakt, że mogę świętować moje pierwsze miejsce, a René miejsce drugie, czyni to jeszcze milszym. Wróciliśmy do walki o tytuł mistrzowski i damy z siebie wszystko, by utrzymać tę ekscytującą rywalizację aż do ostatniego wyścigu".

„Gratulacje dla Lucasa i René – obaj wykonali dziś fantastyczną pracę” – powiedział po sobotnim wyścigu Julius Seebach, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH, odpowiedzialny również za sporty motorowe Audi. „Jestem też dumny z całego zespołu w pit stopie i naszych kolegów z Audi Sport w Neuburgu. To zwycięstwo jest ogromnym osiągnięciem wszystkich zaangażowanych w to osób".

Wyścig niedzielny po raz kolejny udowodnił, jak nieprzewidywalne mogą być mistrzostwa Formuły E: Lucas di Grassi po trudnej sesji kwalifikacyjnej startował dopiero z trzynastego miejsca, a René Rast, po błędzie na jednym z okrążeń kwalifikacyjnych, musiał rozpocząć walkę z pozycji ostatniej. Dzięki zachowaniu zimnej krwi w upalnym Meksyku i dzięki mądremu zarządzaniu energią, Niemiec systematycznie przebijał się do przodu. Po 45 minutach nadeszła zasłużona nagroda: jeden punkt za dziesiąte miejsce i drugi za najszybsze okrążenie.

„Bardzo ekscytujący wyścig” – mówił potem René Rast. „Wybraliśmy nieco inną strategię, zaoszczędziliśmy sporo energii i zdobyliśmy dwa punkty. Radość z sobotniego podium i dobrej pozycji w klasyfikacji mistrzostw jest dziś ogromna”.

Z kolei Lucas di Grassi niedzielny wyścig ukończył dopiero na miejscu osiemnastym: „Zaraz po starcie wdałem się w kilka przepychanek i uszkodziłem samochód. Potem dałem z siebie wszystko, ale to po prostu nie był mój dzień. Dwa pierwsze miejsca w sobotę dały całemu zespołowi dużo pozytywnej energii, którą zabieramy teraz ze sobą do Nowego Jorku. Lubię tam przyjeżdżać, bo wszyscy mamy wyłącznie pozytywne wspomnienia z toru na Brooklynie".

Po dziewięciu z piętnastu wyścigów tego sezonu, Audi Sport ABT Schaeffler zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji zespołowej i ma tylko czternaście punktów straty do liderów. René Rast wskoczył na czwarte miejsce klasyfikacji kierowców.

„W ten weekend Formuła E po raz kolejny pokazała swoją nieprzewidywalną twarz” - powiedział Allan McNish, szef zespołu. „Po naszym zwycięstwie w sobotę nastąpił trudny wyścig w niedzielę, w którym pomimo wszystko zdobyliśmy cenne punkty, które mogą okazać się decydujące na koniec sezonu. Ogólnie rzecz biorąc opuszczamy Meksyk dumni, z dużą pewnością siebie i pełni nadziei zmierzamy do Nowego Jorku”.

Następne wyścigi sezonu 2020/2021 Formuła E, odbędą się 10 i 11 lipca w Nowym Jorku. Kolejne będą w Londynie, a dwa finałowe zaplanowano na połowę sierpnia w Berlinie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1