Di Grassi: Zwycięstwo to bardzo wyjątkowe uczucie

Dzięki zajęciu dwóch pierwszych miejsc na podium w sobotę oraz dzięki zdobyciu kolejnych cennych punktów w niedzielę, Audi Sport ABT Schaeffler po wyścigu w Puebla w Meksyku powraca do walki o Mistrzostwo Formuły E. Przed kolejnym wyścigiem sezonu, który zostanie rozegrany w Nowym Jorku, gdzie Audi Sport ABT Schaeffler świętowało trzy lata temu zdobycie tytułu mistrzowskiego, René Rast oraz zespół zajmują czwarte miejsca w klasyfikacji.

Startując w sobotę z ósmego i dziewiątego miejsca startowego, dwaj kierowcy Audi Sport ABT Schaeffler zajęli finałowo dwa najwyższe miejsca na podium. Lucas di Grassi odniósł swoje trzynaste zwycięstwo, a René Rast, zajmując drugie miejsce, dopełnił triumfu Audi. 44 punkty zdobyte przez ten duet oznaczają największą jak dotąd liczbę punktów zdobytych przez jeden zespół w obecnym sezonie. Dodatkowo Rast odnotował w sobotę najszybsze okrążenie toru.

„Zwycięstwo to bardzo wyjątkowe uczucie” – cieszył się w sobotę Lucas di Grassi. „Dziś w końcu udowodniliśmy, że nasze Audi e-tron FE07 jest prawdziwym zwycięzcą. Fakt, że mogę świętować moje pierwsze miejsce, a René miejsce drugie, czyni to jeszcze milszym. Wróciliśmy do walki o tytuł mistrzowski i damy z siebie wszystko, by utrzymać tę ekscytującą rywalizację aż do ostatniego wyścigu".

„Gratulacje dla Lucasa i René – obaj wykonali dziś fantastyczną pracę” – powiedział po sobotnim wyścigu Julius Seebach, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH, odpowiedzialny również za sporty motorowe Audi. „Jestem też dumny z całego zespołu w pit stopie i naszych kolegów z Audi Sport w Neuburgu. To zwycięstwo jest ogromnym osiągnięciem wszystkich zaangażowanych w to osób".

Wyścig niedzielny po raz kolejny udowodnił, jak nieprzewidywalne mogą być mistrzostwa Formuły E: Lucas di Grassi po trudnej sesji kwalifikacyjnej startował dopiero z trzynastego miejsca, a René Rast, po błędzie na jednym z okrążeń kwalifikacyjnych, musiał rozpocząć walkę z pozycji ostatniej. Dzięki zachowaniu zimnej krwi w upalnym Meksyku i dzięki mądremu zarządzaniu energią, Niemiec systematycznie przebijał się do przodu. Po 45 minutach nadeszła zasłużona nagroda: jeden punkt za dziesiąte miejsce i drugi za najszybsze okrążenie.

„Bardzo ekscytujący wyścig” – mówił potem René Rast. „Wybraliśmy nieco inną strategię, zaoszczędziliśmy sporo energii i zdobyliśmy dwa punkty. Radość z sobotniego podium i dobrej pozycji w klasyfikacji mistrzostw jest dziś ogromna”.

Z kolei Lucas di Grassi niedzielny wyścig ukończył dopiero na miejscu osiemnastym: „Zaraz po starcie wdałem się w kilka przepychanek i uszkodziłem samochód. Potem dałem z siebie wszystko, ale to po prostu nie był mój dzień. Dwa pierwsze miejsca w sobotę dały całemu zespołowi dużo pozytywnej energii, którą zabieramy teraz ze sobą do Nowego Jorku. Lubię tam przyjeżdżać, bo wszyscy mamy wyłącznie pozytywne wspomnienia z toru na Brooklynie".

Po dziewięciu z piętnastu wyścigów tego sezonu, Audi Sport ABT Schaeffler zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji zespołowej i ma tylko czternaście punktów straty do liderów. René Rast wskoczył na czwarte miejsce klasyfikacji kierowców.

„W ten weekend Formuła E po raz kolejny pokazała swoją nieprzewidywalną twarz” - powiedział Allan McNish, szef zespołu. „Po naszym zwycięstwie w sobotę nastąpił trudny wyścig w niedzielę, w którym pomimo wszystko zdobyliśmy cenne punkty, które mogą okazać się decydujące na koniec sezonu. Ogólnie rzecz biorąc opuszczamy Meksyk dumni, z dużą pewnością siebie i pełni nadziei zmierzamy do Nowego Jorku”.

Następne wyścigi sezonu 2020/2021 Formuła E, odbędą się 10 i 11 lipca w Nowym Jorku. Kolejne będą w Londynie, a dwa finałowe zaplanowano na połowę sierpnia w Berlinie.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze