Di Grassi: To wyjątkowe, że odnieśliśmy zwycięstwo w ostatni weekend z Audi

Dzięki wygranej w sobotnim wyścigu Formuły E w Berlinie, Lucas di Grassi awansował z 14. na 6. pozycję w klasyfikacji generalnej. Brazylijczyk ma tylko osiem punktów straty do prowadzącego Nycka de Vriesa przed ostatnim wyścigiem sezonu 2020/2021.

„To był niesamowity dzień” – powiedział serwisowi ŚwiatWyścigów.pl. „Udało mi się wykonać dobrą strategię jadąc za Techeetah, oszczędzać energię we właściwych momentach i atakować we właściwych momentach. Jestem bardzo zadowolony z mojego dzisiejszego wyścigu, nie mógłby być lepszy. Wciąż mamy jeszcze niewykorzystany potencjał i jutro również spróbujemy wygrać”.

Brazylijczyk musiał w końcówce wyścigu bronić się przed szybko naciągającym Edoardo Mortarą: „Edo był bardzo szybki, za co należą mu się gratulacje. Zabrakło mu jednego okrążenia, żeby mnie wyprzedził. Broniłem się przed nim najlepiej jak mogłem. Wiedziałem, że też walczy o tytuł i mogę sobie pozwolić na nieco więcej ryzyka niż on”.

Swoją rolę odegrał także drugi z kierowców Audi René Rast: „Wykonał dobrą robotę, przebijając się do przodu. Jako jeden z pierwszych aktywował tryb ataku i widząc, jakie robi postępy wiedzieliśmy, że dodatkowa moc czyni dużą różnicę. Kiedy my go aktywowaliśmy, objęliśmy prowadzenie i otworzyliśmy dużą przewagę na czele stawki, więc to była dobra strategia”.

Niedzielny wyścig w Berlinie będzie ostatnim, jaki di Grassi odbędzie wraz z zespołem Audi: „Po siedmiu latach musimy zakończyć współpracę, choć nie chcemy, bo odnieśliśmy wiele sukcesów. To było wyjątkowe, że odnieśliśmy zwycięstwo w naszym ostatnim wspólnym weekendzie”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1