D'Ambrosio szefem Venturi Racing

Były kierowca Formuły 1 Jérôme d'Ambrosio został szefem pochodzącego z Monako zespołu Formuły E ROKiT Venturi Racing. Zajmie on miejsce Susie Wolff, która przejmie obowiązki dyrektora generalnego.

W czasie 3 lat urzędowania Wolff na stanowisku szefa ekipy, jej kierowcy kilkukrotnie stawali oraz odnosili zwycięstwa. W zakończonym niedawno sezonie 2020/2021 Edoardo Mortara został wicemistrzem świata, tracąc siedem punktów do Nycka de Vriesa. Po raz pierwszy w historii Venturi, na najwyższym stopniu podium stawali obaj kierowcy ekipy – Mortara oraz fenomenalny debiutant Norman Nato.

„Po pełnieniu funkcji szefa zespołu przez ostatnie trzy lata, wydaje się, że czas na zmianę jest odpowiedni” – powiedziała Wolff. „Odkąd objęłam tę rolę w 2018 roku, widziałam, jak zespół rośnie w siłę. Odkąd Jérôme dołączył do nas w zeszłym roku, wywarł on pozytywny wpływ na ekipę i wiem, że zostawiam ją w bardzo zdolnych rękach w czasie, gdy Formuła E szykuje się do wprowadzenia trzeciej generacji samochodów w 2022 roku”.

D'Ambrosio zdaje sobie sprawę z faktu, że zastąpienie Wolff nie będzie łatwe: „Jestem wdzięczny zespołowi za powierzenie mi tej funkcji. Wiem, że wchodzę w czyjeś buty i będę musiał je wypełnić. Jestem kimś, kto zawsze lubił nowe wyzwania. W przeciągu ostatnich 12 miesięcy wiele się nauczyłem od Susie i wierzę, że razem będziemy nadal tworzyć niesamowicie silny zespół. Ta dynamika zespołu zaowocowała osiągnięciem naszej najbardziej udanej kampanii do tej pory, co jest fantastycznym fundamentem do budowy czegoś w przyszłości”.

W nadchodzącym sezonie kierowcami zespołu będą były kierowca Audi Lucas di Grassi oraz pozostający w ekipie Edoardo Mortara: „Z Edo i Lucasem w samochodzie i po naszej formie w 7. sezonie, cały zespół czuje się pozytywnie i bardzo zmotywowany, aby wrócić na tor i wspólnie pracować nad kolejnymi udanymi mistrzostwami”.

Źródło: fiaformulae.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league