Berlin przez kolejne dwa lata w Formule E

Podczas niedzielnego, drugiego wyścigu Formuły E włodarze serii oraz burmistrzyni Berlina Franziska Giffey podpisali stosowne dokumenty, które pozwolą gościć elektryczną serię wyścigową przez kolejne dwa lata.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Formuła E gości w naszej stolicy po raz ósmy” – powiedziała burmistrzyni, która nie tylko pojawiła się na drugiej niemieckiej rundzie, ale wręczyła również puchar zwycięzcy wyścigu Nyckowi de Vriesowi. „Berlin jest jedynym miastem, które jest w kalendarzu każdego razu od początku inauguracji serii w 2014 roku, a ikoniczne lotnisko Tempelhof gości FE po raz siódmy w ten weekend. Tor stał się jednym z najbardziej znanych w Formule i jestem zadowolona, że seria będzie gościć na Tempelhof przez kolejne dwa lata. Formuła E nie tylko oferuje nam wyścigi elektryków, ale jest także ważną platformą do promocji technologii i zrównoważone technologie, które mogą ułatwić nam przejście do bardziej ekologicznej i elektrycznej przyszłości”.

W zeszłym sezonie wyścig na nieczynnym już lotnisku był miejscem rozstrzygnięcia losów pierwszego w historii tytułu mistrzowskiego o randzie światowej. Po dramatycznym starcie drugiego wyścigu, koniec końców mistrzem świata został kierowca Mercedesa-EQ Nyck de Vries.

W tym sezonie pierwszy wyścig padł łupem kierowcy Rokit Venturi Racing Edoardo Mortary, a drugi wygrał właśnie Nyck de Vries.

Żródło: fiaformulae.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze