Maserati MSG Racing odsłania malowanie Formuły E

Maserati MSG Racing ma przyjemność zaprezentować malowanie Maserati Tipo Folgore Gen3 – pierwszego w pełni elektrycznego samochodu wyścigowego w historii Maserati – który weźmie udział w 9. sezonie ABB FIA Formula E World Championship.

Odsłonięty na ulicach Modeny, domu Maserati – pierwszej włoskiej marki motoryzacyjnej, która weszła do Formuły E – Maserati Tipo Folgore sprowadza ponownie wyścigi do samego serca miasta. Zainspirowany ikonicznym niebieskim odcieniem Trójzębu, Maserati Tipo Folgore Gen3 jest szczytem elektryzujących wysokich osiągów, wydajności i najnowocześniejszych technologii, które będą platformą do przenoszenia innowacji z toru na drogę – „Race Beyond".

Pierwszym samochodem wyścigowym z logo Trójzębu było Tipo 26, które zadebiutowało w 1926 roku na Targa Florio, zajmując pierwsze miejsce w swojej klasie z Alfieri Maserati za kierownicą. Teraz, 96 lat później, Maserati Tipo Folgore, śmiało prezentując Trójząb, wkracza w erę elektryfikacji, przyspieszając zaangażowanie Maserati w Folgore, w 100% nową gamę elektryczną marki.

Nowe malowanie dla Maserati Tipo Folgore zostało stworzone, aby nadać mu współczesny i czysty wygląd. Trójząb Maserati jest naturalnie widoczny na przedniej części pojazdu, wraz z logo Maserati Corse zawierającym włoskie Tricolore umieszczone po obu stronach kokpitu.

Gen3 będzie jak dotąd najszybszym i najbardziej wydajnym samochodem Formuły E, z przednim i tylnym układem napędowym dostarczającym 600 kW mocy regeneracyjnej i 95% sprawności energetycznej pozwalającej na uzyskanie ponad 40% energii zużywanej podczas wyścigu tylko z hamowania regeneracyjnego. Wiedza o torach, technologia i oprogramowanie wykorzystywane w Formule E jest kluczowym elementem tej konkurencyjności i zostanie przeniesiona do wysokiej klasy samochodów drogowych Maserati wraz ze zbliżającym się wprowadzeniem gamy Folgore.

Maserati Tipo Folgore wkrótce wyruszy do Walencji w Hiszpanii na testy przedsezonowe, zanim 14 stycznia 2023 r. wyjedzie na tor Autodromo Hermanos Rodriguez City w Mexico City, aby rozpocząć 17-wyścigowy kalendarz i rozpocząć przełomowy sezon nowej ery wyścigów elektrycznych.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze