Sam Bird dołącza do McLarena

Jeden z najbardziej doświadczonych kierowców Mistrzostw Świata Formuły E Sam Bird zaledwie drugi raz zmieni zespół. Brytyjczyk zastąpi René Rasta w ekipie McLarena.

Bird ma na koncie 112 wyścigów – mniej tylko od Lucasa di Grassiego, Jeana-Érica Vergne’a i Sébastiena Buemiego. 11 z tych startów zakończył zwycięstwem, a jego najlepszym wynikiem było trzecie miejsce na koniec sezonu 2017/2018.

Większość swoich sukcesów odniósł z zespołem znanym obecnie jako Envision, natomiast przez ostatnie dwa sezony w Jaguarze nie wygrał ani razu, przez co jego rodzima ekipa zdecydowała się zakończyć współpracę i zatrudnić wicemistrza świata Nicka Cassidy’ego.

Bird pozostanie jednak w Formule E, a jego nowy pracodawca znajduje się niecałe 90 kilometrów od siedziby Jaguar Racing w Grove. Brytyjczyk będzie teraz pracować w Woking, gdzie znajduje się ekipa McLarena.

„Nie mogę się doczekać, by zacząć z ekipą McLarena” – powiedział Bird. „Dołączenie do zespołu z taką historią i prestiżem jak McLaren to wyjątkowe uczucie. Wiemy, że mamy trochę pracy przed 10. sezonem, żeby znaleźć się tam, gdzie chcemy być, czyli na czele stawki Formuły E. Wspaniale jest być częścią zespołu i nie mogę się doczekać przygotowań do sezonu. Jestem bardzo zmotywowany, aby odnieść sukcesy z zespołem w 10. sezonie”.

Zespołowym kolegą Birda będzie Jake Hughes, który pozostanie w McLarenie na swój drugi sezon w Formule E.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze