Mortara odchodzi z Maserati w Formule E

Po blisko sześciu sezonach w Formule E dla Maserati, Edoardo Mortara rozstaje się z zespołem znanym wcześniej jako Venturi.

Szwajcarsko-włoski kierowca dołączył do ekipy w 2017 roku. Już w zaledwie drugim wyścigu w Hong Kongu wywalczył podium. W czasie wspólnych startów jeszcze 12-krotnie finiszował na podium, a sześciokrotnie na najwyższym jego stopniu.

W sezonach 2020-21 i 2021-22 walczył o mistrzowski tytuł. Przy pierwszej próbie zajął drugie miejsce, tracąc do triumfatora, Nycka de Vriesa, zaledwie siedem punktów, zaś rok później zajął trzecie miejsce w klasyfikacji.

Miniony już sezon z przemianowanym zespołem Maserati MSG był dość trudny. W ciągu 16 wyścigów nie znalazł się na podium, a w zestawieniu zameldował się na dość odległym, 14. miejscu, tracąc do zespołowego kolegi, Maximiliana Günthera, 62 oczka. W piątek potwierdzono, że przed następnym sezonem Formuły E nie będzie już reprezentować ekipy.

„Ostatnie sześć lat mojej kariery było niezwykłą podróżną, a reprezentowanie zespołu w tym czasie było dla mnie zaszczytem” – powiedział Mortara. „Od 2017 roku wiele razem przeżyliśmy. Czasami był to okres wzlotów, a czasami upadków, a ucząc się na trudnych momentach, staliśmy się zespołem konkurencyjnym, walczącym o zwycięstwa w wyścigach i mistrzostwach świata. Jestem dumny z roli, jaką w tym wszystkim odegrałem. Chcę skorzystać z okazji, aby podziękować zespołowi za zaufanie i wsparcie. Życzę im wszystkiego najlepszego w przyszłości”.

Mortara jak na razie nie potwierdził swoich planów na sezon 2024 ani tego, czy w ogóle zostanie w Formule E. Oczekuje się ponadto, że Maserati potwierdzi skład kierowców na następne zmagania do końca września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu Maserari MSG Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze