Andretti przedłuża kontrakt z Dennisem

Andretti Global przedłużyło kontrakt ze swoim kierowcą i mistrzem świata Formuły E Jakiem Dennisem. Brytyjczyk pozostanie w zespole na kilka kolejnych lat.

Brytyjczyk, który jeszcze kilka dni temu miał okazję jeździć samochodem Formuły 1 zespołu Red Bulla, gdzie pełni kierowcy rezerwowego, wygrał w tym sezonie dwukrotnie i jedenastokrotnie stał na podium. Oprócz obowiązków w Formule E oraz Formule 1, Dennis jest także fabrycznym kierowcą BMW.

„Przygodę z Formułą E rozpocząłem z Andretti i jestem podekscytowany możliwością kontynuowania pracy z zespołem, który wspieram moją karierę tutaj” – powiedział Dennis. „Mam ogromny szacunek dla tej ekipy i kontynuowanie pracy jako kierowca Andretti Global będzie dla mnie zaszczytem. Era samochodów Gen3 to dla nas ekscytujący czas ze względu na współpracę z Porsche, które dostarcza nam układ napędowy, dzięki któremu zdobyłem tytuł mistrza w zakończonym już sezonie. Jestem bardzo zmotywowany, jeżeli chodzi o przyszły tok i mam pewność, że dzięki zaangażowaniu, pracy całego zespołu i inwestycjom, które miały miejsce w zespole przez ostatnie trzy lata, będziemy mogli walczyć o więcej zwycięstw i sukcesów”.

Właściciel zespołu Michael Andretti nie ma żadnych wątpliwości co do swojego kierowcy i jak przyznał, Brytyjczyk odegrał kluczową rolę w ostatnich sukcesach zespołu: „Jake odegrał kluczową rolę w ostatnim sukcesie naszej ekipy w Formule E. Podpisanie kontraktu z Jakiem podkreśla naszą wspólną wizję konsekwentnej rywalizacji o zwycięstwa i mistrzostwa. Jesteśmy pewni, że to przedłużenie jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję na arenie międzynarodowej. Nie możemy się doczekać pobicia kolejnych rekordów i wspólnego osiągnięcia nowych kamieni milowych w nadchodzących sezonach”.

Dennis miał już szansę zostać mistrzem elektrycznej serii w 2018 roku, kiedy to walcząc o tytuł w ostatnim wyścigu sezonu w Berlinie, nie ukończył rywalizacji, rozbijając się o ścianę. Teraz kierowca Andretti jest zmotywowany, aby obronić tegoroczny tytuł i zostać mistrzem świata po raz drugi w swojej karierze.

Partnerem Dennisa w zespole będzie Norman Nato, a kierowcą rozwojowym Zane Maloney. Pierwszy wyścig sezonu 2024 odbędzie się 13 stycznia w Meksyku.

Źródło: andrettiautosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze